قیمت شمش فولاد در بازار تهران 18 اسفند 1397

قیمت شمش فولاد در بازار تهران همچنین در بورس فولاد طی هفته های اخیر همراستا با افزایش قیمت شمش فولاد در بازار جهانی روند رو به رشدی را پیمود. هم اکنون 39500 الی 40000 ریال است.

البته تاریخ شنبه 18 اسفند 1397 در اولین روز هفته، شاهد یک کاهش در اکثر محصولات فولادی بودیم. این کاهش در قیمت شمش فولاد نیز مشاهده شد. اکثر کارخانجات تولید شمش قیمت خود را در حدود 80 تومان کاهش دادند. قیمت نبشی و ناودانی نیز با کاهش 250 الی 330 تومانی طی دو مرحله در این تاریخ مواجه شده است. قیمت میلگرد و محصولات ذوبی نیز روند نزولی داشت. سایر محصولات بازار باثباتی را تجربه کردند.

قیمت روز آهن آلات قیمت روز میلگرد قیمت میلگرد برای تاریخ امروز 18 اسفند 1397 روند نزولی در حدود 50 الی 200 تومان را به خود دید.

قیمت قوطی پروفیل و پروفیل زد نوسانی در قیمت قوطی پروفیل و پروفیل زد برای امروز ثب نشد.

قیمت لوله ثبات قیمت برای انواع لوله داربستی، گازی، مبلی و صنعتی را نیز شاهد هستیم.

قیمت انواع ورق فولادی عدم تغییر قیمت برای انواع ورق فولادی را نیز تجربه کردیم.

قیمت تیرآهن قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان با کاهش در حدود -80 الی -90 تومان در هر کیلو اعلام شد.

قیمت نبشی، ناودانی، سپری نبشی، ناودانی و سپری جزء محصولات دارای ثبات قیمت برای امروز بودند.

قیمت شمش فولاد در بازار قیمت شمش فولاد نیز روند کاهش را طی کرد. میزان کاهش نسب به قیمت روز پنجشنبه 16 اسفند حدود -80 تومان اعلام می شود.

برای بررسی و استعلام قیمت روز آهن الات و ثبت سفارش، از مسیرهای ارتباطی زیر می توانید با ما در تماس باشید.

قیمت شمش فولاد مرغوب و خالص در بازار تهران 18 اسفند 1397 به دلیل نوسانات اقتصادی با نرخی متفاوت به دست مشتری می رسید اما در واقع اگر مشتری بخواهد این محصول را به نرخی واقعی و تولیدی خریداری نماید خرید از فروشندگان اصلی به صورت مستقیم پیشنهاد می شود.

قیمت شمش فولاد در بازار تهران 18 اسفند 1397

آیا می دانید شمش فولاد چیست؟

آیا می دانید شمش فولاد چیست؟

شمش فولاد چیست؟ شمش فولاد در واقع همان فلز مذاب شده درجه یک و بسیار مقاومی است که در قالب های کوچک و بزرگ تدارک دیده می شود و برای تولید محصولات فلزی مختلف بخصوص مصالح با کیفیت و بسیار مستحکم به کار گرفته می شود.

شمش های فولاد کارایی بسیار عالی دارند و دارای بافتی بسیار مستحکم می باشند و در تولیدات مختلف در صنایع فولاد سازی و آهن به کار گرفته می شود، این محصول نقره ای رنگ را می توان یکی از فلز های پر کاربرد و درجه یک به شمار آورد که در تولید هر محصولی که استفاده می شود بر مقاومت و استحکام آن نقش موثری دارد.

شمش ها، ماده اولیه ساخت خیلی از تولیدات فولادی و آهنی می باشند به دلیل کارایی بالا این محصول را می توان یکی از برترین نوع شمش در تولید محصولات مختلف دانست.

این محصول کاربرد فراوانی دارد و به شکل های مختلفي در تولید محصولات فلزی به کار می رود و چه به صورت قطعه شمش با فلزات دیگر آلیاژ شده و یا به صورت و اشکال فیزیکی دیگری تبدیل شده باشد کارایی و کیفیت عالی به محصولات فلزی می بخشد، از این نوع شمش حتی روی سایر سطوح فلزی نیز استفاده می نمايند.

فولاد به شکل های مختلفي تهیه می گردد و علاوه بر این که به‌ صورت‌ شمش های معمولی در دسترس قرار می گيرد به سه شکل دیگر نیز تولید می شود که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند که در ادامه با انوع این نمونه ها آشنا می شویم:

  • بیلت:

بیلت ها شمش هایی هستند که از تولید ccm به صورت کاملا مستقیم به نورد می رسند. این نمونه برای تولید انواع میلگرد ها مناسب هستند و نام دیگر آن شمشال است. برخی به اشتباه گمان می کنند که شمش ها همان بیلت ها هستند، اما در واقع اینگونه نیست. سطح و اندازه بیلت ها بیشتر از شمش ها بوده و نیز طول آنها بلندتر است.

  • بلوم:

شمش های فابریک ابعادی بزرگتر دارند. این شمش ها پس از گذراندن فرآیند نورد در اندازه های مختلف تولید می شوند و می توان از آنها در تولید دیگر محصولات مختلف بخصوص تیره آهن استفاده کرد.

  • اسلب

اسلب شمشی بلند می باشد که سطحی پهن دارد و محصولی مستطیل شکل می باشد که سطحی پهن دارد و برای تولید ورقه های فولادی بسیار مناسب می باشد.

فرق شمش فولاد 3sp و 5sp

فرق شمش فولاد 3sp و 5sp

شمش به شکل های مختلف و در طول و عرض متفاوتی تولید می گردد و آلیاژی که در تهیه آنها به کار می رود مختلف و متفاوت می باشد، فولاد 3ps و 5sp دو نوع از انواعشمش فولادی می باشد که تفاوت های مختلفی با هم دارند.

شمش فولاد ۳sp نسبت به شمش 5sp ظرافت بیشتر و انعطاف بالاتری دارد به همین دلیل در تولید محصولات فلزی ظریف تر مورد استفاده قرار می گیرد، این محصول در تولید صنايع و تولیدات فلزی و در سازه و قطعاتی به کار می رود که نيازمند انعطاف بيشتري هست و لازم است تا نسبت به خواص پيچش، خمش و کشش انعطاف پذير باشند.

شمش فولاد 5sp نیز مانند شمش فولاد 3sp نیز دارای انعطاف پذي است اما انعطاف آن کم تر می باشد و آلیاژی که در تهیه آن به کار رفته است نسبت به ۳sp بیشتر است در نتیجه مقاومت بالاتر و ثبات بیشتری دارد به همین سبب بيشتر در مواقعي که سازه در معرض نيرو و فشاری می باشد از شمش 5sp استفاده مي شود.

لازم به ذکر است که قيمت شمش 3sp نسبت به 5sp کم تر است به این دلیل که آلیاژ آن کم تر و مقاومت آن پایین تر می باشد، این تفاوت قیمت شمش فولاد 5sp و قیمت شمش فولاد 3sp به دلیل اختلافات ترکیبات شیمیایی آنها و در واقع میزان درصد عناصر آلیاژی موجود در آنهاست. شمش 5sp دارای آلیاژ بالاتری است و به تبع آن، قیمت بالاتری را هم داراست.

دیگر عوامل قیمت بالاتر شمش فولاد 5sp نسبت به شمش فولاد 3sp، همان میزان انعطاف پذیری و مقاومت آن است اما قیمت شمش های فولادی به عوامل دیگری نیز بستگی دارد از جمله برند کارخانه سازنده آن ها، ماده اولیه مرغوبی که در ساخت آن ها به کار رفته و نرخ ارزش شمش فولاد در بازار جهانی که امروزه وابسته به قیمت نرخ دلار است. به همین علت شاهد بی ثبات بودن قیمت آن ها در بازار کنونی بوده و هستیم.

کاربرد های شمش فولادی در صنعت

کاربرد های شمش فولادی در صنعت

همانطور که گفته شده انواع شمش فولادی به دلیل مقاومت بالا و استحکام بی نظیری که در برابر انواع فشار دارند دارای کیفیت بالایی می باشند و یکی از پر کاربرد ترین نوع فلز محسوب می شود بخصوص در تولید انواع مصالح ساخت ساز که در مقاوم سازی پایه ساختمان به کار می رود کابرد بالایی دارد، مصالحی مانند انواع تیر آهن و میلگرد که در ساختمان سازی و استحکام آن جایگاه ویژه ای دارد.

انواع شمش فولادی به توجه به کیفیت و استحکام مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان نمونه شمش فولادی که در تولید محصولاتی چون مفتول و میلگرد های ریز تر و قابل انعطاف و ورقه های فولادی ظریف به کار می رود آلیاژ کم تری دارند و از نظر استحکام در سطح پایین تری می باشند.

از شمش تختال یا همان اسلب نیز در ساخت و تولید

  • ورق های فلزی
  • صفحه
  • نوارهای فلزی
  • کلاف و کویل ها
  • ساخت لوله های درزدار
  • نبشی
  • ناودانی پرسی

استفاده می‌شود.

به طور کلی، تختال ماده اولیه فرایندهای نورد گرم و سرد محسوب می شود و به همین علت هم کاربرد های بسیار زیادی دارد.

شمش های مقاوم و با استحکام بیلت و بلوم که در سطحی بالاتر از اسلب قرار دارند معمولا در تولید محصولات مقاوم تر به کار می روند و دارای کارایی و کیفیت بسیار بالا و فوق العاده ای می باشد بخصوص در استحکام ساختمان های غول پیکر و مقاوم فوق العاده عمل می نمایند.

فروش بی واسطه شمش فولاد در تهران

فروش بی واسطه شمش فولاد در تهران آیا میدانستید فروش شمش های فولاد در بازار بعضا تا حتی 30 درصد گران تر نسبت به کارخانه ها به دست مصرف کننده می رسند؟ حتما می دانید دلالان و واسطه گران بین تولید کننده و مصرف کننده هستند که این اختلاف قیمتی فاحش را سبب می شوند؛ اما شاید همیشه این مسئله برای مصرف کنندگان وجود داشته که برای کنار زدن این واسطه ها و خرید مستقیم از تولید کنندگان شمش های فولادی، الزام به خرید عمده هست؛ این موضوع همواره به صورت مانعی بر سر راه خریداران و مصرف کنندگان وجود داشته است.

مجتمع صنعتی و معدنی آهن و فولاد سیمرغ آذربایجان با ایجاد بستری برای رساندن محصولات از تولید به مصرف این امکان را جهت خرید مستقیم و بی واسطه شمش های فولادی در تهران با قیمتی بسیار مناسب تر برای مصرف کنندگان فراهم آورده تا بدون زحمت و دغدغه ای بتوانید کاملا مطمئن خرید خود را از مجموعه تولید کننده به انجام رسانید.

فروش شمش فولاد به آسانی از طریق سایت مجموعه صورت میگیرد و با ورود به صفحه اصلی سایت، از قسمت تماس با ما میتوانید به راحتی با پاسخگویان مجموعه ارتباط برقرار کرده و از اطلاعات دقیق نحوه ثبت خرید آگاهی لازم کسب کنید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما