قيمت شمش فولاد خوزستان – قیمت پایه امروز

قيمت شمش فولاد خوزستان در هر روز که در بورس فولاد اعلام می شود، معیاری است بر تخمین حدودی قیمت دیگر محصولات از جمله قیمت هر کیلو آهن .
آخرین قیمت اعلام شده در حدود 34000 ریال در بورس فولاد اعلام شده است.

شمش فخوز

عبارت شمش فخوز برای شمش فولاد خوزستان استفاده می شود. قیمت شمش فخوز در بورس اغلب توسط تجار مورد رصد قرار می گیرد. دلیل این رصد پیوسته، معیار بودن آن برای محصولاتی نظیر آهن اسفنجی است.
البته توجه داشته باشیم که قیمت شمش فولاد خوزستان یا شمش فولاد دیگر کارخانه ها اغلب در بازار آزاد و در بورس متفاوت است.
آنچه معیار و پایه قیمت گذاری است، قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس فولاد است.

قیمت هر کیلو شمش آهن

قیمت هر کیلو شمش آهن به طور متداول برای نوع 3sp و 5sp با مقاطع 125-125، 130*130، 150*150 اعلام می شود. اختلاف قیمت بین دو گرید 3sp و 5sp قطعا به دلیل تفاوت در مشخصات فیزیکی و شیمیایی آنها، وجود خواهد داشت.

بورس کالا

آخرین عرضه شمش فولاد در بورس کالا (امروز تاریخ 2 اردیبهشت 1398) مربوط به تاریخ 28 فروردین 1398 توسط مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد است. نرخ قیمت اعلام شده برابر 34202 ریال می باشد.

البته باید توجه کنید که گرانی های اخیر ممکن است سبب افزایش قیمت این محصولات شده باشد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می شود تا با کارشناسان خبر تماس بگیرید.

قيمت شمش فولاد خوزستان - قیمت پایه امروز

قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس کالا

قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس کالا

قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس کالا نیز در تاریخ 26 فروردین 1398 برابر 34202 ریال اعلام شده است. میزان عرضه حدود 10 هزار تن با حداقل فروش دو هزار تن بود.

قیمت هر کیلو آهن اسفنجی

قطعا با توجه به
نرخ قیمت های اعلام شده برای شمش فولاد در بورس، یک تخمین حدودی از قیمت هر کیلو آهن
اسفنجی توانسته ایم داشته باشیم. قیمت هر کیلو آهن تقریبا برابر نصف قیمت
شمش فولاد در بورس است.

جهت اطلاع از لیست و تناژ قابل تامین شرکت آهن و
فولاد سیمرغ برای انواع بیلت، بلوم، اسلب و شمش، لطفا با واحد فروش شرکت در تماس
باشید. می توانید از طریق همین واحد سفارش خریدتان را ثبت نمایید.

البته باید توجه کنید که گرانی های اخیر ممکن است سبب افزایش قیمت این محصولات شده باشد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می شود ابتدا آخرین قیمت را از مراجع ذی صلاح استعلام بگیرید.

آشنایی با شرکت فولاد خوزستان

آشنایی با شرکت فولاد خوزستان

بر اساس داده های موجود ممکن است بتوان گفت شرکت فولاد خوزستان اولین شرکت عرضه کننده شمش فولاد از لحاظ میزان تولید می باشد و پس از فولاد مبارکه اصفهان دومین تولید کننده عمده فولاد خام در ایران محسوب می شود.

شرکت فولاد خوزستان در نزدیکی اهواز که به عنوان مرکز استان خوزستان شناخته می شود و در زمینی به مساحت سه هزار و هشتصد کیلومتر متر مربع با شیوه کوره قوس الکتریکی و احیاء مستقیم در اواخر دهه شصت احداث شده است.

طی بیش از سه دهه فعالیت بی وقفه کارکنان و مهندسان شاغل در صنعت فولاد خوزستان باعث شده است فولاد خوزستان با پشت سر گذاشتن چندین طرح توسعه تولید خود را از دو میلیون و چهار صد هزار تن در فاز نخست به سه میلیون و دویست هزار تن در فاز دوم برساند.

گفته می شود رقم تولیدات صنعت فولاد خوزستان پس از فاز سوم به سه میلیون و هشت هزار تن رسیده است و انتظار می رود پس از اتمام فاز چهارم توسعه فولاد خوزستان ظرفیت تولید آن پنج میلیون تن را در نوردیده و به رقم پنج میلیون و دویست هزارتن برسد.

شاید دور از حقیقت نباشد که گفته شود شرکت فولاد خوزستان در طی سی و یک سال فعالیت به دنبال کسب رضایت مشتری از طریق بهبود و ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی خود بوده است. صحت این مدعا را ممکن است بتوانید در گواهینامه های متعدد سیستم مدیریت کیفیت دریابید که این شرکت موفق به اخذ آن ها شده است.

مشخصات فنی شمش فولاد خوزستان

مشخصات فنی شمش فولاد خوزستان

گفته می شود شمش فولاد بعد استخراج کردن آهن و تولید نمودن فولاد به صورت خام، نخستین فرآورده فولادی می باشد که می توان آن را حمل کرد. بر اساس داده های موجود این محصول جامد بوده و ابعاد آن به گونه ای طراحی شده اند که بتوان آن را حمل نمود.

ممکن است دور از حقیقت نباشد که بگوییم استان خوزستان از پیشتازان صنعت فولاد و تولید شمش فولاد در کشور محسوب می شود. برای اینکه بتوانیم دانش شما را در زمینه انواع شمش فولادی خوزستان ارتقا دهیم در اینجا تلاش می کنیم تا به به برخی مشخصات شمش فولاد خوزستان اشاره نماییم.

گفته می شود شمش فولاد خوزستان محصولی درجه یک و مرغوب بوده و به دلیل داشتن میزان خلوص بسیار بالا از بهترین محصولات در نوع خود محسوب می گردد. بلوم، بیلت و اسلم نام های ذکر شده انواع شمش فولاد خوزستان می باشند که در ادامه به معرفی مشخصات فنی آن ها خواهیم پرداخت.

شمش بلوم شمشی است که گفته می شود بیشترین چگالی را در قیاس با دیگر انواع شمش فولاد دارد و برای تولید محصولات صنعتی نظیر نبشی، میلگرد، ناودانی، تیرآهن و سپر مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین در صنایع تولید ریل نیز از شمش بلوم بهره می برند. داشتن سطح مقطعی زیر دویست و سی سانتی متر و عرض بیشتر از پانزده سانتی متر از ویژگی های ظاهری ذکر شده برای شمش فولاد بلوم خوزستان می باشد.

شمش بیلت یکی دیگر از انواع شمش فولاد خوزستان می باشد که با نام شمشال نیز ممکن است در بازار این محصولات شناخته شود. گفته می شود ظاهر شمش بیلت شبیه شمش بلوم می باشد. داشتن عرض زیر پانزده سانتی متر، طول زیاد تر و سطح مقطع دایره مربع از ویژگی های ظاهری ذکر شده برای شمش بیلت می باشد.

تولید میلگرد، کارکردی است که همانند شمش بلوم برای شمش بیلت ذکر کرده اند. همچنین گفته می شود شمش بیت برای تولید سیم نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

شمش اسلب نیز یکی دیگر از گونه های شمش فولادی می یاشد که در صنایع فولاد استان خوزستان تولید می شود و ممکن است با نام تختال نیز از آن یاد شود. داشتن شکل مستطیل، عرض یک ممیز بیست و پنج صدم، طول دوازده متری و ضخامت دویست و سی میلیمتری از از ویژگی های ظاهری ذکر شده برای تختال یا شمش اسلب می باشد که ممکن است باعث متفاوت به نظر رسیدن این شمش در قیاس با شمش های بلوم و بیلت گردد.

گفته می شود شمش فولاد اسلب برای تولید ورق فولادی به کار می رود. با توجه به این که ورق فولادی ممکن است در صنایع گوناگون از خودردسازی گرفت تا صنعت ساختمان سازی و پتروشیمی مورد استفاده قرار گیرد، می توان به اهمیت شمش فولاد اسلب را به عنوان ماده اولیه این محصولات پی برد.

کاربرد شمش فولاد چیست؟

کاربرد شمش فولاد چیست؟ شمش فولاد از فرآورده های است که در صنایع سنگین تولید می شود و برای استفاده در صنایع سبک و سنگین مرتبط با صنعت فولاد به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اگر تولید شمش فولاد و سایر محصولات مشابه در صنعت فولاد را پیش شرط توسعه صنعتی کشور معرفی کنیم شاید سخنی به گزافه نگفته باشیم. برای آشنایی بیشتر شما با اهمیت شمش فولاد در اینجا به بخشی از انواع کاربرد شمش فولاد در صنایع مختلف اشاره می گردد.

همانگونه که عنوان شد یکی از موارد کاربرد شمش فولاد تولید ورق فولادی می باشد. ورق فولادی محصولی است که شاید بتوان گقت در تولید بدنه خودرو نقش اصلی را ایفا می کند. همچنین گفته می شود از ورق فولادی برای تولید سقف و ستون خودرو، شاسی، صفحات بدنه، ترمز، موتور، اگزور خودرو و چرخ ها نیز استفاده می گردد.

گفته می شود علاوه بر صنعت خودرو سازی، ورق فولادی به عنوان یکی از فرآورده های شمش فولاد در تولید بولدوزر گریدر، بیلچه ها و ناخنک لودر، بیل مکانیکی و کفشک های بولدوزر نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

میلگرد از دیگر فرآورده های به دست آمده از شمش فولاد محسوب می شود که شاید به دلیل استحکام بالای آن هاست که امروزه از آن ها در صنعت ساختمان سازی برای افزایش مقاومت ساختمان در مقابل فشار های متعدد ممکن است استفاده نمایند.

کارخانه تولید کننده شمش فولاد خوزستان

کارخانه تولید کننده شمش فولاد خوزستان نیاز مبرم به شمش فولاد و فرآورده های مشابه برای گسترش تولید کالا های مختلف صنعتی را می توان عاملی مهم دانست که بر اساس آن می توان نیاز کشور به تولید شمش فولاد را امری اجتناب ناپذیر تلقی نمود.

اهمیت تولید شمش فولاد و محصولات مشابه موجب شده است که شرکت فولاد خوزستان به عنوان کارخانه تولید کننده شمش فولاد خوزستان در سال هزار و سیصد و شصت تاسیس گردد و با تدوین رح های توسعه به گسترش ظرفیت تولید محصولات گوناگون خود بپردازد.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما