قیمت شمش فولادی 5sp و 3sp

تفاوت قیمت شمش فولادی 5sp و قیمت شمش فولادی 3sp به دلیل اختلاف ترکیب شیمیایی آنها و در حقیقت درصد عناصر آلیاژی موجود در آنهاست. شمش 3sp کم آلیاژ تر بوده و همراه دارای قیمت حدود 150 الی 200 تومان پایین تر است.

تفاوت قیمت شمش فولادی 5sp و قیمت شمش فولادی 3sp همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، به دلیل تفاوت ترکیب آنهاست. تفاوت در ترکیب شیمیایی به طور مستقیم بر خواص مکانیکی فولاد تاثیر می گذارد. و این دقیقا مهمترین دلیل تفاوت قیمت آنها نسبت به هم می باشد. به طور دقیق تر می توانیم اینطور بیان کنیم، شمش فولادی 3sp دارای عناصر آلیاژی کمتری است. لذا انعطاف پذیری بیشتری نسبت به شمش فولادی 5sp دارد.

اختلاف قیمت شمش فولادی 5sp و 3sp، در حدود 150 الی 200 ریال می باشد.

قیمت شمش فولادی 3sp شمش فولادی 3sp دارای انعطاف پذیری بالاتری است، لذا برای برخی کاربردها این شمش نسبت به 5sp مناسب تر است. مثلا گزینه مطلوب تر در تولید مقاطع که نیاز به انعطاف پذیری بیشتری دارند می باشد.

در هفته های اخیر هم شاهد نوسان صعودی و هم نزولی قیمت شمش فولاد بوده اسم. هم اکنون قیمت شمش فولادی 5sp در حدود 36300 تومان (آخرین قیمت اعلام شده در روز 5 شنبه تاریخ 3 آبان 1395) می باشد.

قیمت شمش فولادی 3sp نسبت به قیمت شمش فولادی 5sp به دلیل انعطاف پذیری بیشتر است اما قیمت شمش فولادی به عوامل به عوامل های دیگری نیز بستگی دارد  از جمله برند کارخانه سازنده، مواد اولیه مرغوب به کار رفته و قیمت شمش فولاد که امروزه قیمت آن طبق نرخ دلار مشخص می شود در بازارجهانی بستگی دارد. به همین علت شاهد بی ثبات بودن قیمت آن در بازار بوده ایم.

قیمت شمش فولادی 5sp و 3sp

آشنایی بیشتر با انواع گرید های شمش فولادی

آشنایی بیشتر با انواع گرید های شمش فولادی شمش فولاد در گريدهاي انواع شمش فولادی همچون ۵sp و ۳sp تولید می‌شوند. که این دو اغلب در چهار گروه کربن، آلیاژ، ضد زنگ و ابزار دسته بندی می شود.

فولادهای کربنی علاوه بر کربن و آهن، عناصر کمیاب نیز دارند. این گروه متداول ترین هستند که 90٪ تولید فولاد را تشکیل می دهند. فولاد کربن بسته به میزان کربن موجود در فلز به سه زیر گروه تقسیم می شود: فولادهای کم کربن / فولادهای ملایم (تا 0.3٪ کربن) ، فولادهای کربن متوسط ​​(0.3-0.6٪ کربن) و فولادهای با کربن بالا (بیش از 0.6) ٪ کربن).

فولادهای آلیاژی حاوی عناصر آلیاژی مانند نیکل ، مس ، کروم و / یا آلومینیوم هستند. این عناصر اضافی برای تأثیر بر مقاومت ، شکل پذیری ، مقاومت در برابر خوردگی و تراشکاری فلز استفاده می شود.

فولادهای زنگ نزن حاوی 10-20٪ کروم به عنوان عنصر آلیاژی خود هستند و به دلیل مقاومت در برابر خوردگی بالا ، ارزش زیادی دارند. از این فولادها معمولاً در تجهیزات پزشکی ، لوله کشی ، ابزارهای برش و تجهیزات پردازش مواد غذایی استفاده می شود.

ابزارهای فولادی تجهیزات برش و حفاری بسیار خوبی تولید می کنند زیرا حاوی تنگستن ، مولیبدن ، کبالت و وانادیوم برای افزایش مقاومت در برابر حرارت و دوام آن هستند

شمش فولادی 5sp چیست؟

شمش فولادی 5sp چیست؟ شمش فولادی 5sp تشکیل شده از متریال خالص فولادی که به صورت ریختگی تولید می شود از این رو شمش یک محصول میانی در صنعت فولادی است.

گرید های شمش فولادی 5sp دارای انعطاف پذیری کمتری می باشد به همین علت است بیشتر در سازها تحت معرض نیرو و فشار نیست و تقریبا با ثبات است از شمش 5sp استفاده می شود این شمش فولادی یکی از پر استفاده ترین گریدها است.

روش های تولید شمش فولادی

روش های تولید شمش فولادی شمش فولادی قطعه ای از فولاد نسبتاً خالص است که با توجه به نیاز قالب و یا به اشکال مختلف ریخته می شود. همچنین به عنوان یک محصول ریخته گری نیمه تمام در چرخه عمر فولاد سازی نامیده می شود.

تولید شمش فولادی را می توان از طریق روش ریخته گری کلاسیک یا از طریق تولید مکانیکی انجام داد. گزینه های مختلفی بین اندازه ها، فرم ها و مواد فردی یا استاندارد وجود دارد. به لطف دستگاه های مدرن و مجموعه گسترده ای از امکانات در زمینه شکل گیری و تولید گرمای متفاوت ، سفارشات ریخته گری شمش را می توان با اطمینان و در مدت زمان کوتاهی تحقق بخشید. هر مرحله تولید ، از شبیه سازی تا اتمام ، با کیفیت کنترل می شود. بنابراین ما تضمین می کنیم که شمش های سفارش داده شده بالاترین خواسته ها و شرایط را در منطقه کاربرد آنها دارند.

تعریف ریخته گری شمش

شمش شکلی است که می تواند ابعاد مختلفی داشته باشد. به طور کلی ، منظور ما از شمش است که منظور مکعبی یا مکعبی با طول های مختلف لبه ها است. ویژگی ریخته گری شمش طیف گسترده ای از فلزات قابل استفاده است. شمش می تواند به عنوان نمونه اولیه یا به صورت تولید سریال تولید شود. به لطف فن آوری مدرن و اندازه گیاه ما ، تولید شمش با اندازه های ویژه و وزن زیاد مشکلی برای ما ایجاد نمی کند.

روش ریخته گری برای ساخت ریخته گری شمش

ساده ترین و سریع ترین روش برای ساخت شمش ریخته گری است. مدل مبتنی بر فرم است که ابعاد داخلی آن مطابق با اندازه صحیح شمش و محل ریخته شدن فلز مایع است. برای یک شمش ، مدل از مخلوط شن و ماسه ساخته شده است ، در حالی که تولیدات سریال با کمک مدل های قابل استفاده مجدد ساخته می شوند. مدلی با لبه های تمیز و دقیق اساس شمش است که ابعاد آن مطابق با سفارش است.

منطقه کاربرد ریخته گری شمش

ریخته گری شمش کاربرد خود را در بخشها و شاخه های مختلف پیدا می کند . بسته به مواد و اندازه ، در صنعت ساخت و ساز و ساخت ابزار و ماشین آلات ساختاری نقش مهمی دارد. شمش های تولید شده توسط ریخته گری می توانند 300 کیلو تا 9 تن وزن داشته باشند ، از این رو به ویژه در صنایع سنگین ، بخش کشتی سازی و جرثقیل های سنگین استفاده می شود. در یک مشاوره جامع می توان بحث کرد ، که ریخته گری شمش برای برنامه مشتری مربوطه قبل از شبیه سازی و محاسبه مناسب است.

ریخته گری شمش با ابعاد خاص مناطق کاربرد را افزایش داده و گزینه های مختلف استفاده را پایه ریزی می کند.

کیفیت طولانی مدت به لطف کنترل کیفیت در تمام مراحل تولید

کنترل کیفیت در کل فرآیند تولید ریخته گری شمش انجام می شود. بنابراین ، نسبت خطا به سمت صفر در حال حرکت است و هر مرحله با توجه به دقت ابعادی و مشخصات مواد کنترل می شود. پس از اتمام ریخته گری شمش ، قبل از تحویل محصول به مشتری ، کنترل کیفیت نهایی انجام می شود 

 می توانید طیف گسترده ای از شمش های فولادی با بالاترین خلوص و کیفیت را نیز بدست آورید. برخی از خصوصیات منحصر به فرد این شمش های فولادی ، محتوای کم گاز، مقاومت بهتر، بافت ریز و یکنواخت، دوام بهتر و همچنین عملکرد رضایت بخش است. 

این شمش های فولادی با نورد گرم به شکل و نیازهای نهایی کاهش می یابند. محصولات نهایی می توانند میله های گرد ، تیرهای ساختاری I ، نوارها ، مقاطع مستطیل یا شش ضلعی ، مقاطع کانال و زاویه ، صفحات ، میله تقویت کننده و ریل های راه آهن و غیره باشند.

فروش انواع شمش فولاد برای صادرات

فروش انواع شمش فولاد برای صادرات صادرات شمش فولاد به عنوان یکی از پرتقاضاترین محصول فولادی در جهان به حساب می آید که قیمت آن با نرخ دلار تعیین می شود که به علت نوسانات دلار و ارز و قوانین لحظه ای گمرک و … مشکلات بسیاری را در عرصه فروش شمش فولادی گذاشته شده است که نیاز به کارشناسان متخصص و مجرب در این زمینه دارد. این مرکز با داشتن کارشناسانی که آگاهی و دانش کافی را در تمامی امور صادرات و چالش های آن دارند، شما را راهنمایی کنند.

در ادامه فروش شمش فولاد  ارسال آن به تمامی کشورهای همسایه اعم از عراق، ترکیه و گرجستان مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای اطلاع از قیمت شمش صارداتی به صفحه قیمت شمش فولادی مراجعه نمایید که همه روزه بروز رسانی می شود یا اینکه می توانید با تماس گرفتن به این مرکز از قیمت آن اطلاع یابید. همچنین می توانید فرآیندهای صادراتی ، ممنوعیت های صادرات ، کارخانجات صادرکننده فولاد ، خدمات بازرگانی و سایر اطلاعات مورد نیاز در صادرات مقاطع فولادی را در صفحه تخصصی خدمات بازرگانی و مقالات صادراتی ما، بخوانید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما