قیمت ضایعات آهن در ذوب آهن اصفهان

قیمت ضایعات آهن در ذوب آهن اصفهان در پاییز 1397برای آهن قراضه ویژه 3050، آهن قراضه یک 3000، آهن قراضه دو 2810 و آهن قراضه پرس ویژه 3060 با هزینه کرایه 40 تومان برآورد می شود.

قیمت ضایعات آهن در ذوب آهن اصفهان شامل انواع قراضه ته پاتیل، سرباره، ضایعات برگشتی خط و … می شود که قیمت گذاری بر آنها بر اساس کیفیتشان از نظر ابعاد، آنالیز، بال میل شده و تمیز بودن یا نبودن و … تعیین می گردد.

کاربرد ضایعات آهن آهن و محصولات فولاد قابل بازیافت از طریق ذوب آنها و بازگشت به خط تولید فولادسازی ها هستند. در مجموع ضایعات آهن یا به عبارت دیگر آهن قراضه را می توانیم در دسته بندی های مختلف زیر قرار دهیم:

ضایعات ورق روغنی

 • آهن قراضه سوپر ویژه: که به آهن آلات قراضه با ابعاد کوچک و تقریبا یکدست که دانسیته بالا بیش از یک تن در واحد حجم (متر مکعب) دارند، اتلاق می شود. ضایعات آهن آلات ساختمانی مانند تیرآهن را از این دسته می توانیم معرفی کنیم.
 • آهن قراضه ویژه
 • آهن قراضه درجه یک
 • آهن قراضه 2
 • آهن قراضه 3

آهن آلات قراضه درصدی از ورودی خط ذوب و فولادسازی را به خود اختصاص داده اند. در حقیقت واحد های تولید و فولادسازی مهمترین خریداران و مصرف کنندگان این محصول هستند.

قیمت ضایعات آهن در ذوب آهن اصفهان تحت تاثیر متغیرهای زیادی ممکنست بالا و پایین شود. ضایعات ذوب آهن اصفهان انواع مختلفی دارند و بسته به نوع و اهمیت ضایعات، نرخ های اعلام شده هم متفاوت است. ضایعات آهن این کارخانه شامل انواع مختلفی از استیل، روی، مس، آلومینیوم و… می باشد.

به طور قطع قیمت ضایعاتی مانند آلومینیوم و مس بسیار بیشتر از انواع دیگر ضایعات آهن می باشد. از طرف دیگر نحوه عرضه و فروش در بازار بسیار مهم بوده و بر روی قیمت ها تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت. به عبارت دیگر هرچه نقش واسطه ها در بازار فروش کمرنگ تر باشد، قیمت های اعلام شده هم به صرفه تر است.

قیمت ضایعات آهن در ذوب آهن اصفهان

منظور از ضایعات آهن چیست؟

منظور از ضایعات آهن چیست؟

امروزه کمتر کسی است که نام ضایعات یا قراضه های آهن به گوشش نخورده باشد. در استان هایی که محصولات فولادی و آهنی در کارخانه ها تولید می شود، نام ضایعات آهن به وفور آورده می شود.

همانطور که می دانید در صنعت ساختمان سازی از مصالح و مواد مختلفی استفاده می شود. برخی از آنها تبدیل به ضایعات می شود که این نوع ضایعات به دو دسته غیرقابل مصرف و قابل مصرف و بازیافت دسته بندی می شوند.

ضایعات قابل بازیافت را قراضه آهن یا ضایعات آهن می نامند. این نوع ضایعات شامل انواع پسماندهایی چون آهن، چدن، مس، آلومینیوم و… می باشد که قابلیت استفاده دوباره را پس از بازیابی دارند.

این ضایعات پس از جمع آوری و انتقال به کارخانه های ذوب آهن در دما و حرارت بالا ذوب شده و به شکل های مختلف و عمدتا به صورت شمش دوباره به بازار عرضه می شوند. ضایعاتی که امروزه در بازار خرید و فروش می شوند، به صورت جداگانه قابل دسته بندی هستند. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ضایعات روغنی
 • ضایعاتی که از ورق های گالوانیزه به دست می آید.
 • ضایعاتی که از آهن آلات دارای کروم و منگنز به دست می آید.

مصارف ضایعات آهن چیست؟

مصارف ضایعات آهن چیست؟

مصارف ضایعات آهن چیست؟ چگونه می توان از قراضه های آهن که بلا استفاده مانده، بیشترین بهره برداری را انجام داد؟ سوالاتی از این دست ممکنست همیشه ذهن افراد را به خود مشغول کند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد مصارف ضایعات آهن بیشتر بدانید.

ضایعات آهن که قابلیت بازیابی و استفاده مجدد را دارند امروزه در بسیاری از صنایع به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار می گیرند. اگر بازیافت این ضایعات به درستی انجام گیرد، مزایای فراوانی را به همراه دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

در حال حاضر بیشترین استفاده ای که از ضایعات آهن صورت می گیرد، در صنایع زیر است.

 • ساخت المان های شهری مانند مجسمه ها برای زیباسازی فضای شهری
 • تولید محصولات مختلف در صنایع الکترونیک
 • استفاده مجدد در ساختمان سازی
 • استفاده در صنایع پایه مانند صنعت بسته بندی

به کارگیری مجدد ضایعات آهن صرفه جویی زیادی را در هزینه های جاری به خصوص در صنعت ساختمان سازی به عنوان صنعت پرخرج دارد. ضمن آنکه بازیابی سبب کاهش آلودگی های زیست محیطی و صرفه جویی در انرژی هم خواهد شد.

از ضایعات آهن ذوب آهن اصفهان بیشتر بدانید

از ضایعات آهن ذوب آهن اصفهان بیشتر بدانید

کارخانه های متعدد ذوب آهن در اکثر استان ها احداث شده اند. یکی از این کارخانه های شناخته شده، ذوب آهن اصفهان می باشد. ذوب آهن اصفهان سهم بزرگی در تولید محصولات جدید از قراضه های آهن در کشور دارد.

این کارخانه با جمع آوری ضایعات به جای مانده در صنعت ساختمان سازی از جمله مس، روی، آلومینیوم، استیل و… آنها را تبدیل به احسنت کرده و مجددا برای فروش به بازار عرضه می کند. ضایعات در این کارخانه تبدیل به شمش می شوند.

برای بازیافت ضایعات آهن، پس از جمع آوری و انتقال آنها به کارخانه مراحل مختلفی از جمله جداسازی، پردازش و خرد کردن بر روی ضایعات اعمال می شود تا در نهایت ضایعات برای ذوب شدن به کوره های مخصوص هدایت شوند.

پس از ذوب ضایعات، مرحله تصفیه و آماده سازی برای تولید شمش فرا می رسد. شمش یکی از کاربردی ترین محصولات ذوب آهن بوده که در صنایع متعدد استفاده می شود. این کارخانه توانسته است علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی از قراضه های آهن، با افزایش حجم تولیدات خود در سال های اخیر، صادرات شمش را به کشورهای دیگر هم انجام دهد.

در حال حاضر حجم بالایی از تولیدات ذوب آهن اصفهان به کشورهای مختلف از جمله کشورهای همسایه چون عراق، ترکیه، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای اروپایی صادر می شود. صادرات محصولات تولید شده از ضایعات آهن توانسته است علاوه بر ارزآوری خوبی که نصیب کشور کرده، شکوفایی صنعت ذوب آهن را هم به همراه داشته باشد.

فروشنده ضایعات آهن ذوب آهن اصفهان

فروشنده ضایعات آهن ذوب آهن اصفهان

فروشنده ضایعات آهن ذوب آهن اصفهان را به صورت عمده به فروش می رساند. از آنجا که ضایعات آهن مورد استفاده صنایع مختلف هستند و به عبارت دیگر بسیاری از صنایع برای تولید محصولات خود نیازمند آهن قراضه اند، لذا فروش کلی هم سبب کاهش قیمت ها شده و هم استقبال بیشتر خریداران را به دنبال دارد.

همانطور که می دانید ضایعات ذوب آهن نقش کلیدی در به حرکت درآوردن چرخ صنایع مختلف دارد. امروزه صنایع مختلف از صنایع مادر گرفته تا صنایع کوچک و کارگاهی برای ساخت و تولید محصولاتی باکیفیت نیازمند استفاده از آهن قراضه هستند.

همین امر سبب شده تا فروش و عرضه به موقع از اولویت بسیار بالایی هم برای عرضه کننده و هم برای خریدار برخوردار باشد.

ما به عنوان فروشنده عمده و نماینده رسمی در تلاشیم تا انواع ضایعات آهن تولید شده توسط کارخانه های ذوب آهن را مستقیما به خریداران در سراسر کشور عرضه کنیم. روش های مختلفی برای فروش بهتر و با سرعت بالاتر در دستور کار قرار گرفته است که از جمله آنها می توان به فروش اینترنتی اشاره نمود.

در فروش اینترنتی هم تنوع ضایعات عرضه شده بالاتر بوده و هم به دلیل عرضه بدون واسطه قیمت ها مناسب تر و مقرون به صرفه تر است. در این روش مشتری می تواند بدون محدودیت زمانی و بدون آنکه نگران تامین به موقع نیاز صنعت خود باشد، برای ثبت سفارش اقدام کند.

ضایعات ذوب آهن اصفهان در فروش آنلاین به دلیل فروش بدون واسطه ارزان تر از قیمت بازار آزاد می باشد. ضمن آنکه مشتری هم می تواند اطمینان حاصل کند که خریدش در کوتاه ترین زمان و با کمترین قیمت به دستش می رسد.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما