سیمرغ آذربایجان
خانه / میلگرد / قیمت میلگرد ۱۶ امروز

قیمت میلگرد ۱۶ امروز

شاخص قیمت روز میلگرد در بازار جهانی شاخص SHFE شانگهای است. جدول قیمت میلگرد در شاخص ها بر اساس نوع و سایز میلگرد تعیین می گردد. به عنوان مثال قیمت میلگرد ۱۶ امروز با گرید مشخص بر اساس کد محصول مشخص می شود. در ایران میلگرد در چهار دسته a1، a2، a3 و a4 دسته بندی می شود. و دارای دو نوع شاخه ای و کلاف است.

قیمت روز میلگرد شاخص SHFE

شاخص SHFE قیمت روز میلگرد را برای تاریخ امروز در جداول زیر مشاهده می نمایید. همانطور که قابل مشاهده است در این شاخص علاوه بر قیمت روز میلگرد به آخرین معاملات و خرید و فروش میلگرد نیز اشاره شده است. آخرین قیمت هر قرارداد به طور دقیق مورد اشاره قرار گرفته است.

Code Listing Date Expiration Date First Delivery Day Last Delivery Day Benchmark Price
rb2001 ۲۰۱۹۰۱۱۶ ۲۰۲۰۰۱۱۵ ۲۰۲۰۰۱۱۶ ۲۰۲۰۰۱۲۲ ۳۲۹۲
rb2002 ۲۰۱۹۰۲۱۸ ۲۰۲۰۰۲۱۷ ۲۰۲۰۰۲۱۸ ۲۰۲۰۰۲۲۴ ۳۲۶۸
rb2003 ۲۰۱۹۰۳۱۸ ۲۰۲۰۰۳۱۶ ۲۰۲۰۰۳۱۷ ۲۰۲۰۰۳۲۳ ۳۲۵۸
rb2004 ۲۰۱۹۰۴۱۶ ۲۰۲۰۰۴۱۵ ۲۰۲۰۰۴۱۶ ۲۰۲۰۰۴۲۲ ۳۵۰۱
rb2005 ۲۰۱۹۰۵۱۶ ۲۰۲۰۰۵۱۵ ۲۰۲۰۰۵۱۸ ۲۰۲۰۰۵۲۲ ۳۳۲۷
rb2006 ۲۰۱۹۰۶۱۸ ۲۰۲۰۰۶۱۵ ۲۰۲۰۰۶۱۶ ۲۰۲۰۰۶۲۲ ۳۳۵۰
rb2007 ۲۰۱۹۰۷۱۶ ۲۰۲۰۰۷۱۵ ۲۰۲۰۰۷۱۶ ۲۰۲۰۰۷۲۲ ۳۵۲۰
rb2008 ۲۰۱۹۰۸۱۶ ۲۰۲۰۰۸۱۷ ۲۰۲۰۰۸۱۸ ۲۰۲۰۰۸۲۴ ۳۳۵۲
rb2009 ۲۰۱۹۰۹۱۷ ۲۰۲۰۰۹۱۵ ۲۰۲۰۰۹۱۶ ۲۰۲۰۰۹۲۲ ۳۲۹۳
rb2010 ۲۰۱۹۱۰۱۶ ۲۰۲۰۱۰۱۵ ۲۰۲۰۱۰۱۶ ۲۰۲۰۱۰۲۲ ۳۱۵۶
rb2011 ۲۰۱۹۱۱۱۸ ۲۰۲۰۱۱۱۶ ۲۰۲۰۱۱۱۷ ۲۰۲۰۱۱۲۳ ۳۱۹۷
rb2012 ۲۰۱۹۱۲۱۷ ۲۰۲۰۱۲۱۵ ۲۰۲۰۱۲۱۶ ۲۰۲۰۱۲۲۲ ۳۳۳۳
Contract Last Chg Open Interest Volume Bid-Ask Pre-clear Open Comment
rb2001 ۳۷۲۱ ۱۸ ۶۳۷۷۴۲ ۱۷۰۳۳۶ ۳۷۲۰/۳۷۲۱ ۳۷۰۳ ۳۷۲۰
rb2002 ۳۶۰۱ ۱۷ ۱۶۰۸۰ ۱۲۲۶ ۳۶۰۱/۳۶۰۹ ۳۵۸۴ ۳۵۹۰
rb2003 ۳۵۸۵ ۱۰ ۱۶۷۵۸ ۱۱۰۶ ۳۵۸۲/۳۵۹۸ ۳۵۷۵ ۳۵۹۰
rb2004 ۳۵۷۴ ۴۶ ۲۹۷۰ ۱۱۸ ۳۵۴۹/۳۵۶۰ ۳۵۲۸ ۳۵۵۲
rb2005 ۳۵۱۲ ۱۴ ۲۶۲۷۰۵۸ ۲۱۰۰۴۷۴ ۳۵۱۲/۳۵۱۳ ۳۴۹۸ ۳۵۱۸
rb2006 ۳۴۰۳ ۱۰۶۸۴ ۲۳۶ ۳۴۰۳/۳۴۰۸ ۳۴۰۵ ۳۴۰۹
rb2007 ۳۳۹۸ ۱۷ ۷۸۹۶ ۹۲ ۳۳۹۲/۳۳۹۹ ۳۳۸۱ ۳۳۸۱
rb2008 ۳۴۳۰ ۶ ۲۰۵۴ ۴۴ ۳۴۳۲/۳۴۴۰ ۳۴۲۴ ۳۴۲۷
rb2009 ۳۴۱۶ ۷ ۴۲۵۶ ۳۴۸ ۳۴۱۱/۳۴۱۸ ۳۴۰۹ ۳۴۱۲
rb2010 ۳۳۶۵ ۱۰ ۳۶۵۸۵۶ ۷۸۶۷۴ ۳۳۶۵/۳۳۶۶ ۳۳۵۵ ۳۳۷۱
rb2011 ۳۳۲۲ ۲ ۲۲۵۲ ۴۵۶ ۳۳۲۲/۳۳۲۹ ۳۳۲۰ ۳۳۳۰
rb2012 ۳۳۲۹ ۱۹ ۴۷۲ ۱۶۴ ۳۳۱۲/۳۳۲۹ ۳۳۱۰ ۳۳۱۱

می توان گفت قیمت روز میلگرد در شاخص SHFE یک قیمت معیار بر اساس آخرین معاملات انجام شده است. حجم مبادله تجاری انجام شده نیز به طور دقیق و تاریخ بسته شدن این قرارداد در جدول مذکور که در بالا نیز مشاهده فرمودید، ذکر می شود.

قیمت میلگرد ۱۶ امروز در متال بولتن

شاخص قیمت روز میلگرد در بازار جهانی علاوه بر شاخص SHFE که در مورد آن به طور مختصر صحبت نمودیم، متال بولتن را نیز می توانیم مورد اشاره قرار دهیم. آخرین تغاییرات و قیمت میلگرد برای محصول صادراتی چند کشور مهم صادرکننده و واردکننده میلگرد را در جدول زیر که متعلق به جدول گزارش شده در نشریه متال بولتن است را می توانید مشاهده بفرمایید.

قیمت میلگرد صادراتی چین تحویل FOB بنادر اصلی این کشور با نرخ ۴۷۴ دلار مورد عرضه قرار گرفته است. همچنین قیمت میلگرد صادراتی CIS تحویل فوب دریای سیاه، قیمت میلگرد ترکیه، قیمت میلگرد آمریکا و اروپای جنوب شرقی که از صادرکنندگان این مقطع فولادی یعنی میلگرد هستند در جدول نشریه متال بولتن مورد اشاره قرار گرفته است.

همچنین کشورهای جنوب شرق آسیا، امارات، آمریکا از واردکنندگان میلگرد فولادی هستند. لذا در جدول فوق مشاهده می کنید که قیمت روز میلگرد تحویل CFR بنادر اصلی این کشورها نیز مورد اشاره قرار گرفته است.

کد تعرفه گمرکی میلگرد

کد تعرفه گمرکی میلگرد یا همان HS CODE OF STEEL REBAR برابر ۷۲۲۸۳۰۱۹ است. خرید و فروش میلگرد فولادی در جهان بر اساس این کد انجام می گیرد و آمار معاملات بر اساس این کد ثبت می شود.

صادرات میلگرد به عمان

ایران نیز یکی از تولیدکنندگان بزرگ مقاطع طویل فولادی نظیر میلگرد است. میلگرد تولید شده در کشورمان هم صرف تامین نیاز بازار داخلی می شود همچنین بخشی از آن مورد صادرات قرار می گیرد.

مهمترین مقاصد صادرات میلگرد از ایران، کشورهای عمان، عراق، گرجستان، ارمنستان، امارات، افغانستان و ترکیه می باشد. همانطور که در جدول مشاهده می نمایید، صادرات از گمرک شهرهای مختلف کشورمان انجام شده است. این موضوع اشاره به فعالیت تعداد زیادی کارخانه فولادسازی در مناطق مختلف کشورمان دارد. فولاد مبارکه اصفهان ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، مجتمع صنعتی فولاد سیمرغ آذربایجان، فولاد میانه، فولاد بناب و … از مهمترین تولید کنندگان مقاطع طویل فولادی نظیر میلگرد در ایران هستند.

قیمت میلگرد بندرعباس

قیمت میلگرد بندرعباس برای ممیلگرد صادراتی ایران تحت تاثیر قیمت روز میلگرد در بازارهای جهانی تعیین می شود. نوسان جهانی نرخ ها مستقیما بر قیمت میلگرد صادراتی ایران نیز تاثیر می گذارد. آخرین قیمت میلگرد صادراتی ایران تحویل فوب بندرعباس برای سایزهای ۸ الی ۱۲ میلگرد برابر ۳۹۵ دلار به ازای هر تن و برای سایز های ۱۲ الی ۳۲ برابر ۳۹۱ دلار بوده است. (لطفا به تاریخ اعتبار و گزارش قیمت ها توجه نمایید).

صادرات میلگرد

اگرچه تعیین قیمت میلگرد صادراتی تحویل فوب بنادر کشورمان نظیر بندرعباس بر اساس قیمت جهانی میلگرد تعیین می شود، با این حال باید بدانیم در فرآیند صادرات علاوه بر ارزش دلاری خود محصول، هزینه های جانبی دیگری نیز وجود دارد که باید توسط صادرکننده میلگرد پوشش داده شود. از جمله هزینه های جانبی می توانیم به مموارد زیر اشاره کنیم:

  • هزینه بارگیری
  • هزینه حمل و نقل داخلی تا انتقال به بندر بارگیری
  • هزینه های ترخیص گمرکی
  • عوارض صادراتی: گاهی اوقات با هدف تنظیم بازار داخلی (ایجاد تعادل در تامین نیاز بازار داخلی و متعادل تر کردن قیمت میلگرد در بازار داخلی) بخش نامه ای در خصوص ایجاد عوارض صادراتی بر محصول صادر می شود و با توجه به شرایط زمانی لغاو و یا تمدید می شود. البته مشروط کردن صادرات که گاهی طی بازه زمانی برای یک بازه زمانی خاص تعیین می شود (به عنوان مثال مشروط بودن صادرات میلگرد به دریافت مجوز صادرات از تولیدکننده) نیز یکی از سیاست های وزارت صمت با هدف کنترل بیشتر صادرات و تنظیم بازار داخلی می باشد.
  • استافینگ
  • و …

البته هزینه های فوق در صورتی است که تعهد تحویل صادرکننده فوب بندر بارگیری باشد، چنانچه تحویل محموله CIF بندر تخلیه توسط صادرکننده میلگرد تعهد داده شده باشد دو هزینه زیر نیز بر آن افزوده خواهد شد:

  • هزینه حمل دریایی از بندر بارگیری تا بندر تخلیه در کشور مقصد
  • هزینه بیمه محموله

نمودار قیمت میلگرد

آخرین تغییرات در نمودار قیمت میلگرد، روند صعودی را نشان می دهد. قیمت روز میلگرد با توجه به تغییرات اخیر در بازار جهانی فولاد، روند صعودی پیموده است. تغییرات ایجاد شده در بازار که مهمترین محرک رشد قیمت فولاد بوده است در مقاله زیر به طور تکمیلی مورد اشاره و بررسی قرار گرفته است.

مقاله: قیمت شمش فولاد خوزستان کدال

قیمت روز میلگرد در بازار

آنچه در ادامه مقاله می خواهیم به آن بپردازیم، بررسی قیمت روز میلگرد در بازار داخلی کشورمان است. قیمت میلگرد صادراتی ت حویل بنادر و یا مرز های کشورمان، قیمت میلگرد در بورس کالای ایران و قیمت میلگرددر بازار آزاد جهت پخش به سازندگان داخلی. این سه قیمت در ادامه مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

قیمت میلگرد در بورس

آخرین قیمت اعلام شده برای سبد میلگرد در بورس کالای ایران برابر ۴۰۹۰۶ ریال می باشد. این قیمت متعلق به سبد میلگرد مخلوط شرکت ذوب آهن اصفهان در بورس برای تاریخ ۲۷ آذرماه ۱۳۹۸ است.

سبد میلگرد ۱۴ تا ۳۲ A3 توسط شرکت فولاد آذربایجان با نرخ قیمت ۴۲۱۷۱ ریال در همین تاریخ عرضه شده است. سبد میلگرد ۱۴ تا ۲۵ متعلق به شرکت قائم پروفیل رازی نیز با همین قیمت در بورس فولاد به فروش گذاشته شده است. سبد میلگرد ۱۴ تا ۲۵ توسط شرکت فولاد ارگ تبریز نیز مورد عرضه قرار گرفته است. قیمت تعیین شده از سوی این کارخانه نیز برابر قیمت فولاد آذربایجان یعنی ۴۲۱۷۱ ریال بوده است.

قیمت میلگرد در بورس کالا توسط شرکت های مجتمع فولاد خراسان، فولاد روهینا جنوب و صبا فولاد زاگرس نیز برابر ۴۲۱۷۱ ریال برای تاریخ ذکر شده فوق اعلام شد.

در همین بازه زمانی قیمت روز میلگرد در بازار آزاد چند اعلام شده است؟ در همین بازه زمانی که قیمت میلگرد فولادی در بورس توسط اکثر شرکت ها برابر ۴۲۱۷۱ ریال اعلام شده است، قیمت روز میلگرد در بازار در محدوده ۴۷۵۰۰ تا ۵۳۰۰۰ ریال به فروش می رسید. جدول قیمت روز میلگرد چند کارخانه را در زیر می توانید مشاهده و بررسی بفرمایید.

قیمت میلگرد ذوب آهن به روز

ردیف سایز (mm) آنالیز طول (m) حالت وزن شاخه (kg) محل تحویل – کارخانه واحد قیمت (ریال) نوسـانات (ریال)
۱ ۱۲ ۱۲ شاخه آجدار ۱۱ اصفهان – ذوب آهن کیلوگرم تماس بگیرید   نامشخص
۲ ۱۴ ۱۲ شاخه آجدار ۱۵ اصفهان – ذوب آهن کیلوگرم ۴۸,۰۵۰   ثابت
۳ ۱۶ ۱۲ شاخه آجدار ۲۰ اصفهان – ذوب آهن کیلوگرم ۴۸,۱۵۰   ثابت
۴ ۱۸ ۱۲ شاخه آجدار ۲۵ اصفهان – ذوب آهن کیلوگرم ۴۷,۷۵۰   ثابت
۵ ۲۰ ۱۲ شاخه آجدار ۳۰ اصفهان – ذوب آهن کیلوگرم ۴۷,۷۵۰   ثابت
۶ ۲۲ ۱۲ شاخه آجدار ۳۷ اصفهان – ذوب آهن کیلوگرم ۴۷,۴۰۰   ثابت
۷ ۲۵ ۱۲ شاخه آجدار ۴۷ اصفهان – ذوب آهن کیلوگرم ۴۷,۶۰۰   ثابت
۸ ۲۸ ۱۲ شاخه آجدار ۵۷ اصفهان – ذوب آهن کیلوگرم ۴۶,۹۵۰   ثابت
۹ ۳۲ ۱۲ شاخه آجدار ۷۵ اصفهان – ذوب آهن کیلوگرم ۴۷,۴۰۰   ثابت

قیمت میلگرد فولاد آذربایجان

ردیف سایز (mm) آنالیز وزن شاخه (kg) محل تحویل – کارخانه قیمت (ریال) نوسـانات (ریال)
۱ ۱۰ ۸ میانه – میانه ۴۸,۹۰۰   ۶۰۰
۲ ۱۲ ۱۱ میانه – میانه ۴۷,۷۰۰   ۶۰۰
۳ ۱۴ ۱۵ میانه – میانه ۴۷,۲۰۰   ۶۰۰
۴ ۱۶ ۲۰ میانه – میانه تماس بگیرید   نامشخص
۵ ۱۸ ۲۵ میانه – میانه ۴۷,۲۰۰   ۶۰۰
۶ ۲۰ ۳۰ میانه – میانه تماس بگیرید   نامشخص
۷ ۲۲ ۳۷ میانه – میانه ۴۷,۲۰۰   ۶۰۰
۸ ۲۵ ۴۷ میانه – میانه ۴۷,۲۰۰   ۶۰۰
۹ ۲۸ ۵۸ میانه – میانه ۴۷,۲۰۰   ۶۰۰
۱۰ ۳۲ ۷۵ میانه – میانه ۴۷,۲۰۰   ۶۰۰

قیمت میلگرد a3

همانطور که در دو جدول قیمت فوق مشاهده نمودید، قیمت میلگرد بر اساس نوع و سایز آن تعیین می شود. در ابتدای مقاله اشاره کردیم که طبق استاندارد متداولی که در بازار ایران برای میلگرد شناخته شده است، میلگرد فولادی در چهار نوع مورد عرضه قرار می گیرد. این چهار دسته میلگرد شامل میلگرد نوع A1، میلگرد نوع A2، میلگرد نوع A3 و میلگرد نوع A4 می باشد.

میلگرد A1 میلگرد ساده بدون آج است که خود در سایز های مختلف بر اساس قطر میلگرد تولید می شود. میلگرد A2 و A3 میلگرد آجدار هستند. نوع A2 میلگرد آجدار از نوع آج مارپیچ و میلگرد A3 میلگرد آجدار با آج جناقی می باشد. میلگردهای آجدار نیز در سایز های مختلف ۸ الی ۴۰۴ تولید می شوند. میلگرد A4 نیز میلگرد آجدار است. این میلگرد دارای آج مرکب است.

همانطور که در این بخش حین معرفی انواع میلگرد در چهار گرید مختلف اشاره کردیم، میلگرد در سایزهای ۸ الی ۴۰ با توجه به سایز قطر و مشخصات آج میلگرد تولید می شود.

قیمت میلگرد ۱۶ امروز برای نوع A3  در جدول قیمت مجتمع ذوب آهن اصفهان با نرخ قیمت ۴۸۱۵۰ ریال عرضه شده است.

البته دسته بندی دیگری نیز برای میلگرد وجود دارد. میلگرد ممکن است به صورت کلاف تولید شود و یا به صورت شاخه ای. این موضوع را نیز در بررسی جدول قیمت میلگرد اغلب می توانیم مشاهده کنیم.

قیمت میلگرد ۱۶ شاخه ای

میلگرد شاخه ای همچنین میلگرد کلاف هر دو دارای هر دو نوع ساده و آجدار هستند. سایز بندی نیز دارند. میلگرد شاخه ای در کارخانه های ایران به طور متداول در سایزهای ۸ الی ۴۰ تولید می شود و میلگرد کلاف در سایزهای ۵٫۵ الی ۱۲ میلی متر تولید می گردد.

قیمت میلگرد کلاف برای سایزهای مختلف را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

قیمت میلگرد کلاف ۱۰

ردیف سایز (mm) محل تحویل – کارخانه واحد گرید نوع کلاف قیمت (ریال) نوسـانات (ریال)
۱ ۵.۵ ابهر – فولاد کاران افق کیلوگرم RST۳۴ کلاف ساده ۴۷,۳۰۰   ثابت
۲ ۶.۵ ابهر – فولاد کاران افق کیلوگرم RST۳۴ کلاف ساده ۴۶,۲۰۰   ثابت
۳ ۶.۵ ابهر – فولاد کاران افق کیلوگرم ۳SP کلاف ساده ۴۵,۴۰۰   ثابت
۴ ۶.۵ ابهر – فولاد کاران افق کیلوگرم ۵SP کلاف ساده ۴۵,۵۰۰   ثابت
۵ ۸ ابهر – فولاد کاران افق کیلوگرم RST۳۴ کلاف ساده ۴۷,۳۰۰   ثابت
۶ ۱۰ ابهر – فولاد کاران افق کیلوگرم RST۳۴ کلاف ساده تماس بگیرید   نامشخص

میلگرد ۱۰ a3

انتخاب نوع میلگرد از نظر شاخه یا کلاف بودن، نوع میلگرد از بین چهار نوع A1، A2، A3 و A4 و البته سایز آن بر اساس نوع کاربرد آن تعیین می شود. میلگرد به شکل های مختلف در تقویت بتن مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع و اینکه چه نوع از میلگردی برای کدام کاربرد مناسب است، توسط طراح تعیین می شود. کاربردهای مختلف میلگرد در قسمت های متفاوت ساختمان و سازه ها را در مقاله بعد به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم استانداردهای مختلفی است که توسط کشورهای مختلف در تولید میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع دقیقا بر اساس شرایط زیست محیطی آن کشور تعیین می شود. به عنوان مثال کشور ژاپن در یک منطقه بسیار زلزله خیز قرار دارد. ایتاندارد این کشور برای تولید میلگرد JIS است. در این استاندارد آنالیز شیمیایی و مشخصات مکانیکی میلگرد بر اساس روش تولید آلیاژسازی، تنظیم می شود. تولید میلگرد به دو شیوه انجام می گیرد:

  • آلیاژسازی
  • ترمکس

استاندارد JIS کشور ژاپن بر اساس روش تولید آلیاژسازی طرح شده است. دو فرآیند تولید اشاره شده در فوق را نیز در مقاله بعد با جزئیات بیشتر شرح خواهیم داد.جهت اطلاع از جدول موجودی مقاطع فولادی شرکت فولاد سیمرغ آذربایجان برای عرضه داخلی و صادراتی می توانید به بخش موجودی های روز مراجعه نمایید و یا از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت آهن و فولاد سیمرغ
راه های ارتباطی:
شماره مستقیم مدیر بازرگانی شرکت خانم مهندس نعمت زاده: 09146602486
شماره تلفن ثابت: 04132605249
شماره فکس: 02142694815
آدرس کانال: iron_metals@
پست الکترونیکی: sales@ironmetal.ir
آدرس: ایران، دفتر مرکزی تبریز - دفاتر نمایندگی تهران، اهواز٬ اصفهان و مشهد
اهواز

مطلب پیشنهادی

قیمت میلگرد آجدار a3

قیمت میلگرد آجدار a3 نزدیک به قیمت انواع میلگرد آجدار a2 و a4 در بازار …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام: َشرکت آهن و فولاد سیمرغ