شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

لیست موجودی های روز:

No data

فروش سنگ آهن مگنتیت کرمان بدون واسطه

آنچه در این مقاله می خوانید...

از سنگ آهن مگنتیت بیشتر بدانیدمهمترین مشخصات فنی سنگ آهن مگنتیتتفاوت سنگ آهن مگنتیت و هماتیت چیستقیمت جهانی هر تن سنگ آهن مگنتیت

فروش سنگ آهن مگنتیت بدون واسطه تحویل fob بندرعباس با عیار آهن 48، 52، 58 و 62 درصد ، در تناژ 30 الی 50 هزار تن ماهانه با ظرفیت 150 هزار تن سالانه را مجتمع آهن و فولاد سیمرغ به طور مستقیم جهت صادرات به چین و امارات، انجام می دهد.

فروش سنگ آهن مگنتیت بدون واسطه از بنادر بندرعباس و چابهار و بئدر امنام به کشور چین هر سال انجام می گیرد. چین مصرف کننده بزرگ این محصول بدلیل داشتن زنجیره های فولادسازی عظیم در دنیاست. خوشبختانه فروش مستقیم از ایران و صادرات به چین به هم صادرکنندگان صنعت فولاد و فراهم نمودن نیازهای اصلی صادراتی، امکان سودآوری مناسب را برای صنعت فولاد کشورمان فراهم آورده است.

فروش سنگ آهن مگنتیت کرمان فروش سنگ آهن مگنتیت کرمان و سنگ آهن خواف خراسان در بازارهای صادرات بخصوص صادرات به چین توسعه یافته است. البته نوع هماتیت سنگ آهن نیز جزء گروه صادراتی است و همانند سنگ آهن مگنتیت بصورت عمده در بازار جهانی مورد داد و ستد قرار می گیرد چراکه جزء مهمترین نوع کانی سنگ آهن مورد استفاده در صنعت فولادسازی است.

فروش سنگ آهن مگنتیت سنگ آهن مگنتیت که در بازارهای جهانی توسط ایران عرضه می شود در عیار 48 الی 62 درصد می باشد. که در دو نوع دانه بندی ریز و دانه بندی درشت یعنی کلوخه به فروش می رسد. در هر پارت فروش سنگ آهن مگنتیت بدون واسطه از ایران به چین یا دیگر کشورها، آنالیز سنگ آهن را به پیوست اطلاعات دپو بار به خریدار اطلاع رسانی می کنیم و بر این اساس در خصوص قیمت سنگ آهن با خریدار به توافق می رسیم.

توافق بر قیمت سنگ آهن مگنتیت قیمت سنگ آهن در معاملات چه در معاملات داخلی و چه صادراتی بر اساس شاخص های جهانی تعریف می شود. طبق شاخص های جهانی قیمت زمان تحویل محموله سنگ آهن اغلب برای تسویه بین خریدار و فروشنده ملاک قرار می گیرد. مورد دیگری که در معاملات نیاز به بررسی برای تنظیم قیمت دارد٬ آتالیز محموله سنگ آهن می باشد. قیمتی که در شاخص های جهانی اعلام می شود مربوط به آنالیز مشخصی از سنگ آهن است. سنگ آهن تولیدی هر معدن و واحد کانه آرایی دارای مشخصه و آنالیز شیمیایی مشخصی است. لذا با آنالیز مورد نظر شاخص متفاوت است. به همین دلیل دررقرارداد خربد و فروشزسنگ آهن تیاز به تنظیم قیمت داریم. در صورت وجود تفاوت در عیار و یا تاخالصی ها٬ کاهش یا افزایش برای قیمت توافق شده در قرارداد نامه پیشنهاد می شود.

قیمت فروش سنگ آهن مگنتیت بدون واسطه تغییر قیمت جهانی سنگ آهن همانطور که اطلاع دارید روند افزایشی را طی هفته های اخیر در پیش گرفته است. متاثر از همین موضوع قیمت سنگ آهن در بندرعباس نیز رو به رشد بوده است. همزمان با نوسان قیمت فروش سنگ آهن صادراتی دانه بندی شده ایران، قیمت دیگر محصولات نظیر گندله، کنسانتره آهن و آهن اسفنجی ایران نیز روند صعودی را هم در حوزه صادرات و هم در بازار داخلی طی نموده است.

قیمت روز سنگ آهن مگنتیت قیمت کنسانتره آهن، سنگ آهن مگنتیت و گندله آهن fob بندر عباس را در زیر مشاهده می نمایید (26 بهمن 1398 – 15 فوریه 2019):

  • قیمت سنگ آهن 62 درصد: برابر 48.7 دلار/تن
  • قیمت کنسانتره آهن 67 درصد: 75.6 دلار/تن
  • قیمت گندله سنگ آهن 65 درصد: 82.0 دلار/تن

همزمان با تداوم رشد قیمت جهانی سنگ آهن که دلیل آن را در مقالات پیش به طور کامل بررسی کردیم، رشد قیمت قراضه آهن و در پی آن رشد فولاد و محصولات نهایی زنجیره فولاد را در بازار جهانی شاهد بوده ایم. این موضوع بر قیمت فولاد ایران در بازارهای جهانی همچنین بازار داخلی نیز تاثیر گذاشته اس ت. روند تغییر هفتگی قیمت جهانی قراضه آهن و قیمت فولاد در بازارهای جهانی و ایران را (برای تاریخ 15 فوریه 2015) در مقاله زیر می توانید مطالعه نمایید.

قیمت سنگ آهن هماتیت همانطور که در بالا اشاره کردیم٬ سنگ آهن هماتیت جزء انواع کانی های سنگ آهن است که برای احیا و تولید فولاد همانند سنگ آهن مگنتیت مورد استفاده قرار می گیرد. نرخ قیمت سنگ آهن هماتیت اغلب حدود دو دلار پایین تر از قیمت سنگ آهن هم عیار سنگ آهن مگنتیت است. در عین حال علیرغم اینکه در شاخص های جهانی برای خلوص محدوده ۵۴ الی ۶۲ درصد اعلام می گردد٬ ولی اغلب خلوص موجود برای این عیار از سنگ آهن در محدوده ۵۲ الی ۵۸ درصد قرار می گیرد.

سنگ آهن مگنتیت زنجان فوب بندر امام شهرستان زنجان جزء شهرهای دارای معادن غنی آهن است. خوشبختانه اخیرا توسعه زیرساخت ها و واحدهای کانه آرایی در این شهر آن را تبدیل به یکی از منابع تولید و تامین سنگ آهن نموده است. بخشی از سنگ آهن تولیدی این شهر مورد صادرات قرار می گیرد و بخشی نیز به کارخانه های داخلی واگذار می شود. صادرات سنگ آهن زنجان اغلب از طریق بندر امام ارسال می شود. سنگ آهن معادن سنگ آهن زنجان متعلق به مجتمع فولاد سیمرغ دارای عیارهای ۶۰-۶۱ درصد و سنگ آهن مگنتیت ۶۷ درصد پرمیوم می باشد.

مقاله: قیمت جهانی قراضه آهن و قیمت فولاد

معمولا فروش اینگونه سنگها به صورت بدون واسطه از محل تولید سنگ آهن مگنتیت مسیر می شود. چرا که معادن تولید سنگ آهن مگنتیت یک شبکه تولید بسیار قوی را عرضه می کنند. شهرت جهانی آنها هم در تولیدات با کیفیت شان عنوان می شود. اما معادن فروش این سنگ از جمله معادنی هستند که توان استخراج بی نظیری از سنگ مگنتیت را برای متقاضیان خود را دارد. 

فروش سنگ آهن مگنتیت کرمان بدون واسطه

از سنگ آهن مگنتیت بیشتر بدانید

از سنگ آهن مگنتیت بیشتر بدانید بگذارید ابتدا بررسی کنیم تا ببینیم که چنین سنگهایی که به سنگ آهن مشهور هستند چگونه بوجود آمده اند. وجود کانی های بلوری شکل در معادن سنگ آهن در دریافت اطلاعات لازم جهت استخراج این نوع سنگها دلیل خوبی می تواند باشد.

سنگ مگنتیت دارای کانی های بلوری شکل آگرگات دان است. این دانه های اشباع شده به صورت فراوان در طبیعت وجود دارند. معادن سنگ آهن مگنتیت در کشورهایی چون آلمان، سوئد، فنلاند، رومانی، اتریش، ایتالیا، برزیل، سوئیس، استرالیا، آمریکا، هند و مصر وجود دارد.

استخراج کنندگان سنگ آهن مگنتیت در خصوص مشخصات سنگ آهن مگنتیت ادعا می کنند که این سنگها دارای خاصیت مغناطیسی بوده و در واکنش های شیمیایی اشعه ایکس ایلمنیت و کرومیت، هماتیت و غیره شرکت می کنند و رنگ خاکه این سنگها به رنگ سیاه می باشد.

هم‌چنین می‌توانیم بگوییم که این عناصر به سختی در کلرید هیدروژن حل می شوند. و دارای عناصر مهمی چون آلومینیوم، کروم منگنز، منیزیم و تیتانیوم می باشند. دلیل نامگذاری سنگ مگنتیت مربوط به خواص آهنربایی این سنگها بر می گردد.

خاستگاه تولید این سنگها از سنگهای ماهی بوده که دارای دگرگونی زیادی می ب۸اشند.  و آن هم از نوع دگرگونی مجاورتی که دلیلی خوبی برای استخراج سنگ مگنتیت شده است. از نظر شکل ظاهری، این سنگها به صورت دانه دانه دیده می شوند.

مهمترین مشخصات فنی سنگ آهن مگنتیت

مهمترین مشخصات فنی سنگ آهن مگنتیت ماده تشکیل دهنده اکثر محصولات فلزی سنگ آهن می باشد. سنگ آهن از نظر فراوانی چهارمین عنصر موجود در طبیعت می باشد. پرکاربردترین کانی ها، سنگ آهن می باشد. که به سنگ آهن مگنتیت و سنگ آهن هماتیت معروف می باشند.

کانی های دیگر سنگ آهن گوتیت و لیمونیت نام دارد. بزرگترین معادن سنگ آهن در جهان در کشورهای برزیل، استرالیا، چین، هند و آمریکا قرار دارد و مگنتیتی هستند.

اگر بخواهیم درصد سنگ آهن موجود در معادن کل جهان را تخمین بزنیم چیزی در حدود ۸۰۰ میلیارد تن می شود، که از این ۸۰۰ میلیارد تن از آهن خالص تشکیل شده است. از مقدار تناژ آهنی که نام بردیم ۱۶۰ میلیارد تومان آن آماده بهره برداری می باشد.

در حقیقت می توان ادعا کرد که سنگ آهن بر اساس میزان عیار آهن موجود در آن و مواد تشکیل دهنده و همینطور درصد مواد زائد تشکیل دهنده این عنصر کیفیتهای متفاوتی دارد.

می گویند سنگ آهن مگنتیت از لحاظ خواص مکانیکی دارای دانه های ریز و درشت بوده است. سنگ آهن هایی که دانه درشت هستند ۷۶ میلی‌متر قطر آن بزرگتر است. و به گندله عنوان می شوند. گندله ها از طریق فرآیند آگلومراسیون کانی های دانه ریز و کانی های آهن تغلیظ شده  تولید می‌شوند.

همچنین در سالهای اخیر میزان تقاضای جهانی و بین المللی از سنگ آهن به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است. دلیل این امر افزایش در میزان مصرف سنگ آهن می‌باشد که این افزایش میزان در کشور چین صورت گرفته است.

تفاوت سنگ آهن مگنتیت و هماتیت چیست

تفاوت سنگ آهن مگنتیت و هماتیت چیست

جستجوی پیشرفته در معادن تولید این نوع سنگها به ما این امکان را می دهد که دقیقا مشخص کنیم چه تفاوتی بین سنگ آهن مگنتیت و هماتیت وجود دارد. یا در دل معادن این سنگها میزان خالص بودن این سنگها چند درصد خواهد بود.

 مگنتیت ها از کانی های آهن دار به نام مگنت ساخته شده اند و به دلیل خاصیت آهنربایی شدید آنها به مگنتیت فرا خوانده می شوند. و درصد آهن خالص موجود در مگنتیت ها بسیار بیشتر از هماتیت ها می باشد.

نکته ای که در باره سطح سنگهای مگنتیت وجود دارد سطح بلوری مکعبی شکل آنها است که منشا تشکیل آن ماگمایی دگرگونی است که منشا تولید آنها را از سنگهای دگرگونی مجاورتی اعلام می کند. که به ایزوترمال شهرت گرفته است. مشخصه دیگر مگنتیت ها سازه ی توده ای تیتانیوم غنی شده آنهاست که به صورت بلوکی و لایه لایه می باشند.

اما سنگ هماتیت در اسید کلریدریک حل می شود و به میزان کمتری نسبت به سنگ های امنیتی در آنها آهن وجود دارد. از لحاظ شکل ظاهری هم به صورت فلسی و دانه دانه بوده و به رنگ قهوه ای قرمز و یا خاکستری سیاه است.  تقریباً سنگ هماتیت نیمه شفاف و کدر بوده و شکستگی صدفی و جای جلای فلزی و مات هم دارد.

این کانی صورت خاصی ندارد در رده بندی اکسیژن قرار می گیرد. و منشا تشکیل هماتیت ماگمایی هیدروترمال است. همچنین این فلز خاکستری اکسید آهن معدنی است.

قیمت جهانی هر تن سنگ آهن مگنتیت

قیمت جهانی هر تن سنگ آهن مگنتیت اگر می خواهید از موج های جهانی در خصوص میزان فروش این سنگ در کرمان عقب نمانید به پیشنهاد هایی که از سوی معادن مختلف برای فروش ارائه می کنند توجه کنید. اما اگر به دنبال اطلاعات دقیق در مورد قیمت های جهانی می گردید وقت خود را با آنها تلف نکنید. سریعا مسیر مناسب خود را پیدا کنید.

قیمت جهانی سنگ آهن مگنتیت بر اساس میزان درصد آهن موجود در این سنگ تخمین زده می شود. و همچنین استفاده که خانه تهیه‌کننده از آن می‌خواهد بهره برداری کند متفاوت میباشد

اگر هزینه های تولید سنگ آهن مگنتیت را در نظر بگیریم می توانیم قیمت جهانی هر تن سنگ آهن مگنتیت را به دست آوریم، اگر سنگ آهن موجود در معادن دارای درصد نسبت بالایی از فلز آهن باشد قیمت آن نیز بالاتر است، ولی اگر فرآوری این سنگ از هزینه‌های کمتری برخوردار باشد، قیمت سنگ آهن پایین تر می آید، بنابراین ارزش و قیمت‌گذاری سنگ‌آهن به چهار عامل وابسته است یکی به عیار آهن، همچنین به سهولت فرآوری سنگ آهن و هزینه استخراج سنگ آهن و میزان عرضه این عناصر گرانبها به بازار می باشد.

تخمین قیمت هر تن سنگ آهن مگنتیت با توجه به هزینه های استخراج این سنگها از معادن و میزان عیار آنها صورت می پذیرد. همچنین گزینه ی بعدی برای تخمین قیمت فرآوری سنگهای آهن دیگری است که در مگنتیت ها نیز وجود دارد هرچه میزان فرآوری بیشتر باشد با افزایش قیمت سنگ آهن نیز روبرو خواهیم شد.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام روی دکمه زیر کلیک کنید.

استعلام و سفارش

شرکت آهن و فولاد سیمرغ

راه های ارتباطی:

 شماره تماس مستقیم:

02147623014  ، 09120169267

شماره فکس: 02147623014

آدرس کانال: iron_metals@

پست الکترونیکی: info@simurghsteelco.com

آدرس:

کارخانه: تبریز

دفتر تهران: تهران، فلکه صادقیه

نمایندگی ها: اصفهان، یزد، اهواز، بندرعباس، مشهد

چه محصولی نیاز دارید؟ جستجو کنید …

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید