خط تولید بریکت سرد آهن اسفنجی – قیمت فروش تهاتری

راه اندازی چند خط تولید بریکت آهن اسفنجی در ایران با توسعه فروش صادراتی این محصول و با توجه به خطرات آهن اسفنجی در حمل و نقل و دپو، اخیرا انجام شده است. فروش بریکت آهن در انواع بریکت سرد آهن اسفنجی و هات بریکت ایران هم اکنون به کشورهای مختلف نظیر چین، هند، آذربایجان و … انجام می شود.

خط تولید آهن اسفنجی

احداث کارخانه های تولید آهن اسفنجی با ظرفیت های بالای چند میلیون تنی در کشورمان و افزایش چشمگیر حجم تولید سالانه، توسعه صادرات این محصول را علاوه بر تامین نیاز داخلی، منجر شده است. هم اکنون خط تولید آهن اسفنجی در مناطق مختلف آذربایجان شرقی، خراسان، کرمان، اصفهان، یزد و … فعال هستند.

مشخصات اهن اسفنجی

همانطور که می دانیم آهن اسفنجی تنها فرآورده مناسب به دست آمده از فرآوری کانه معدنی است که می تواند در کوره های قوس و القایی مورد استفاده قرار بگیرد. متاسفانه گندله سنگ آهن قابلیت استفاده مستقیم در این نوع از کوره ها را ندارد.

تولید آهن اسفنجی از گندله انجام می شود. در حقیقت در پاسخ سوال کاربرد گندله چیست، می توانیم علاوه بر استفاده مستقیم آن برای کوره های بلند، به استفاده از آن جهت احیاء مستقیم و تولید آهن اسفنجی با هدف تامین نیاز کوره های قوس و القایی اشاره کنیم.

اگرچه استفاده از آهن اسفنجی مزیت های بسیاری منجمله صرفه جویی در هزینه ها را دارد، ولی به دلیل احتمال فعال شدن و اکسیداسیون سریع، می تواند خطراتی نیز داشته باشد.

خطرات آهن اسفنجی

از جمله خطرات آهن اسفنجی احتمال اشتعال محصول در مرحله حمل و نقل یا دپو محصول است. چنانچه فرآیند پسیواسیون به درستی بر روی محصول انجام نگیرد این احتمال بالاست.

تولید بریکت آهن اسفنجی

تولید بریکت آهن اسفنجی با هدف اصلاح مشخصات اهن اسفنجی و از بین بردن خطرات آن، انجام گرفته است. با فشرده سازی و بریکت نمودن آهن اسفنجی، مقاومت آن در برابر اکسیداسیون افزایش می یابد. لذا احتمال اشتعال دیگر وجود نخواهد داشت.

البته بریکت آهن اسفنجی بر اساس دمای ورودی محصول ه دست بریکت زنی در دو نوع دسته بندی می شود:

  • بریکت سرد آهن اسفنجی
  • هات بریکت

بریکت سرد آهن اسفنجی

دمای ورودی آهن اسفنجی در تولید بریکت سرد آهن اسفنجی، برابر دمای محیط است. یکی از مزیت های مهم بریکت سرد آهن اسفنجی علاوه بر اصلاح عیوب آهن اسفنجی در آن، امکان افزودن عناصر آلیاژی در مرحله تولید بریکت آهن اسفنجی به سفارش خریدار است.

هات بریکت

در تولید هات بریکت، دمای آهن اسفنجی ورودی به دستگاه پرس، 650 درجه سانتی گراد است. به همین دلیل به بریکت آهن اسفنجی به دست آمده، بریکت گرم آهن اسفنجی می گویند. البه دمای آهن اسفنجی خروجی از واحد احیاء مستقیم نیز 650 درجه سانتی گراد است.

چنانچه واحد تولید بریکت در کنار واحد احیاء مستقیم بوده و بتوان آهن اسفنجی خروجی از واحد احیا را مستقیم وارد دستگاه پرس نمود، می توان صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های تولید کرد.

قیمت بریکت آهن اسفنجی

قیمت بریکت آهن اسفنجی کاملا وابسته به خصوصیات آن که در برگ آنالیز محصول قید می شود، است. درصد کربن موجود در محصول، درصد آهن کل fe total ، درصد آهن فلزی fe metal و البته درصد عناصر آلیاژی یا مزاحم موجوددر محصول موثر در قیمت اعلام شده نهایی می باشد.

جهت دریافت آنالیز بریکت سرد آهن اسفنجی و بریکت گرم مورد عرضه شرکت آهن و فولاد سیمرغ و کسب اطلاع از شیوه همکاری و روند ثبت سفارش، می توانید از مسیرهای ارتباطی زیر با واحد فروش شرکت تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

2

  1. نیاز به همکاری با شرکتی که مجوز صادرات اسفنجی را از بنادر جنوبی کشور داشته باشد دارم برای صادرات ماهانه ۱۰/۰۰۰ تن و هر محموله ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تن در جمبو بگ های ۲ تنی لطفا انالیز و قیمت پیشنهادی خود را بر اساس FOB BIK تحویل روی کشتی در بندر امام خمینی اعلام بفرمایید مشتری من مصرف کننده نهایی در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است و این پروژه میتواند منجر به قرارداد طولانی مدت گردد پرداخت میتواند دلار از طریق صرافی به فروشنده در هر کشوری که بخواهند داده شود یا معادل تومن آن در ایران بحساب مستقیم فروشنده ایی که مجوز صادرات به اسم اوست پرداخت گردد
    با تشکر عنایت الله مردانیان دهکردی ۰۹۱۳۴۸۰۰۹۶۰ مبایل ایران

    • سلام آقای مردانیان عزیز
      لطف کنید فرم موجود در سایت رو پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

تماس با ما