صادرات سنگ آهن به عراق و امارات

صادرات سنگ آهن به عراق و امارات علاوه بر چین که بزرگترین مشتری سنگ آهن ایران طبق آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران است، سالانه در تناژ چندین صد هزار تن با عیار بیش از 40 درصد و اغلب از نوع هماتیت انجام می گیرد.

در کنار صادرات سنگ آهن به چین، آمار گمرک حاکی از تناژ بالای صادرات سنگ آهن به عراق و امارات می باشد. پس از چین بیشترین میزان صادرا سنگ آهن به عراق انجام می گیرد. در رتبه سوم صادرات سنگ آهن به امارات را مشاهده می کنیم. البته روسیه، ترکمنستان، جمهوری آفریقای مرکزی، عمان و هند نیز از بازارهای هدف در صادرات سنگ آهن از ایران هستند.

صادرات سنگ آهن به عراق

حجم صادرات سالانه سنگ آهن به عراق چندین صد هزار تن است. در نه ماه نخست سال 1397 هجری شمسی بیش از 550 هزار تن سنگ آهن از کشورمان ایران به عراق صادر شده است. چنانچه آمار را بررسی کنیم مشاهده خواهیم کرد سنگ آهن صادراتی فروخته شده به عراق اغلب از نوع هماتیت و با عیار بیش از 40 درصد اظهار شده است. اظهار صادراتی در صادرات سنگ آهن به عراق از گمرکات پیرانشهر، سمنان، پرویزخان، باشماق، ارزیابی گمرک اصفهان در کاشان، شلمچه، کرمانشاه، مهران، سنندج همچنین گمرک شهید رجایی انجام گرفته است.

صادرات سنگ آهن به امارات

سنگ آهن هماتيت دانه بندي با خلوص آهن کمتر از 40 درصد به هم فشرده نشده مهمترین محصول در بین انواع سنگ آهن صادراتی است که به کشور امارات از ایران صادر می شود. میزان صادرات سنگ آهن به امارات از ایران در نه ماه نخست سال 1397 هجری شمسی در حدود 33 هزار تن گزارش شده است.

صادرات سنگ آهن به چین

اما بیشترین میزان صادرات سنگ آهن به چین انجام می شود. به عبارتی بهتر می توانیم بوییم بزرگرین واردکننده و بزرگترین مشتری سنگ اهن در ایران و البته در جهان کشور چین است. صادرات سنگ آهن ایران به چین در انواع هماتیت و مگنتیت، در عیارهای مختلف 58 درصد، 52 درصد، عیار 62 درصد و … انجام می شود. صادرات سنگ آهن به چین همچنین صادرات سنگ آهن به امارات از بندرعباس انجام می گیرد. لذا بارهای صادراتی به مقصد این دو کشور اغلب در گمرک شهید رجایی و یا منطقه ويژه معادن و فلزات یا بندر امام خمینی (بندر شاهپور) اظهار می شود.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

تماس با ما