قیمت سنگ آهن با عیار 50

قیمت سنگ آهن با عیار 50 برای انواع مگنیت و هماتیت متفاوت است. شاید برای شما سوال باشد که با وجود یکسان بودن عیار، چه دلیلی باعث تفاوت قیمت وجود دارد؟ موراد موثر بر قیم سنگ آهن خام را در زیر لیست می کنیم، مطالعه این موارد می تواند پاسخ گویی به سوال مطرح شده را آسان نماید.

قیمت سنگ آهن با عیار 50 می تواند برای کانی های استخراج شده از معادن مختلف متفاوت باشد. به طور ساده تر باید بیان کنیم که عیار تنها فاکتور تعیین قیمت سنگ آهن نیست. فاکتورهای مهم دیگری نیز وجود دارد که می توانیم دلیل تفاوت قیمت سنگ آهن با عیار 50 (مشخص) برای محموله های مختلف بدانیم.

قیمت سنگ آهن خام مهمترین فاکتورهایی که در تعیین قیمت سنگ آهن در نظر می گیریم، شامل موارد زیر می باشد.

 • نوع سنگ آهن از نظر کانی شناسی: مهمترین کان یهای آهن موجود که برای تولید آهن و فولاد مورد استفاده قرار می گیرد، مگنتیت و هماتیت است. کانی مگنتیت به دلیل مشخصاتی که دارد نظیر خاصی مغناظیسی دارای ارزش دلاری بالاتری است.
 • قابلیت پرعیار سازی سنگ آهن: به نوع کانی نیز وابسته است.
 • قابلیت خردایش سنگ آهن
 • درصد رطوبت موجود در سنگ آهن: بالا بودن رطوبت به معنی بالاتر بودن هزینه های مورد نیاز جهت فرآوری است. لذا درصد رطوب بالاتر به معنی پایین ر بودن ارزش سنگ آهن خواهد بود.
 • ناخالصی های موجود در آن
 • اندیس بازی

قیمت سنگ آهن با عیار 50 برای دو محموله متفاوت چنانچه تفاوت در پارامترهای مذکور داشته باشند، متفاوت خواهد بود.

در حین اعلام قیمت سنگ آهن با عیار 50 اغلب جزئیات آن علاوه بر درصد آهن توتال نظیر نوع کانی، آنالیز ترکیب شیمیایی برای مشخص شدن ناخالصی های موجود در آن و … را اعلام می کنیم.

برای اطلاع دقیق و به روز از قیمت سنگ آهن می توانید فعال در این زمینه مراجعه کنید. اما هنگام قیمت گرفتن باید به عیار و کیفیت سنگ آهن دقت زیادی داشته باشید .زیرا بسیاری از افراد سودجو سنگ آهن با عیار کمتر و ارزش پایین را بجای سنگ آهن عیار ۵۰ به مردم می فروشند و از شناخت نادرست افراد از سنگ آهن عیار ۵۰ سو استفاده می کنند.

قیمت سنگ آهن با عیار 50

از سنگ آهن چه می دانید؟

از سنگ آهن چه می دانید؟ از سنگ آهن چه می دانید؟ چه اطلاعاتی در زمینه خرید سنگ آهن دارید؟در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را با سنگ آهن عیار 50 بیشتر آشنا کنیم.

سنگ آهن حدود 5درصد از پوسته زمین را تشکیل می دهد .پس از استخراج این سنگ از دل زمین و جدا کردن ناخالصی ها از آن پودری قهوه ای رنگ بدست می آید که به تنهایی مقاومت زیادی ندارد. با اضافه کردن عناصر دیگر مانند نیکل یا کروم به آن مقاومت آن را افزایش می دهند.

در بازار قیمت سنگ آهن مرتب تغییر می کند و در حال نوسان و افزایش می باشد. به همین خاطر، کنترل قیمت ها را اتحادیه در دست گرفته تا ضرری به مصرف کننده وارد نشود و بر روی قیمت ها نظارت دقیق انجام می دهد تا از افزایش ناگهانی که باعث هرج و مرج در بازار می شود، جلوگیری به عمل آورد.

پس قبل از اقدام به خرید پیشنهاد می شود تا قیمت ها را مورد بررسی قرار دهید. لازم به تذکر می باشد که هر چه عیار سنگ آهن کمتر باشد، نشان دهنده ی این است که درصد کمتری از آن استفاده شده و با قیمت ارزان تر باید به فروش برسد. در صورتی که عیار سنگ آهن بیشتر باشد، قیمت آن در مقایسه با عیارهای کمتر گران تر می شود، به طور کل قیمت سنگ آهن به وزن و عیار آن بستگی دارد.

بررسی عیار انواع سنگ آهن

بررسی عیار انواع سنگ آهن زمانی که شما قصد خرید سنگ آهن را دارید بهتر است با خصوصیات این محصول آشنایی نسبی داشته باشید تا بتوانید سنگ آهنی تهیه کنید که متناسب با نیاز و کار شما باشد. یکی از خصوصیات سنگ آهن انواع عیار ان است. انواع عیار سنگ آهن عبارت است از:

 • سنگ آهن با عیار بین 5/63 تا 57 درصد : سنگ آهن دانه بندی شده به صورت دانه ریز ابعاد 0 تا 10 میلی متر و درشت دانه ابعاد بین 10 تا 30 میلی متر معامله می شود.
 • کنسانتره سنگ آهن عیار بین 67 تا 69 درصد : کنسانتره سنگ آهن یا concentrate که خیلی ریزدانه است .
 • گندله سنگ آهن با عیار حدود 67 تا 69 درصد : گندله سنگ آهن یا pellet که عیار آن تقریبا شبیه به عیار کنسانتره است اما در این نوع با پنتونیت و بعضی مواد دیگر معمولا به شکل کروی و متخلخل تولید می شود و در نهایت به آهن اسفنجی تبدیل می شود.

هرچه عیار سنگ آهن بالاتر باشد قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند . به همین دلیل باید در هنگام خرید سنگ آهن به عیار آن توجه کرد. در مقابل هرچه عناصری مانند فسفر ، گوگرد ، تیتانیوم و یا هر عنصر دیگری در سنگ آهن وجود داشته باشد باعث کاهش قیمت و ارزش آن می شود.

پارامتر های موثر بر قیمت سنگ آهن عیار 50

پارامتر های موثر بر قیمت سنگ آهن عیار 50 قیمت گذاری سنگ آهن عیار 50 برای انواع مگنیت و هماتیت تنوع بالایی دارد. با اینکه عیار یکسان است اما تفاوت قیمت وجود دارد. قیمت سنگ آهن در معدن های استخراج مختلف تفاوت دارد. به تعبیر دیگر عیار سنگ آهن تنها تعیین کننده قیمت آن نیست. مهم ترین پارامترهای تاثیر گذار در قیمت گذاری سنگ آهن عیار 50 شامل موارد زیر است :

 • قابلیت خردایش سنگ آهن
 • قابلیت پرعیار سازی سنگ آهن : که به نوع کانی وابسته است.
 • نوع سنگ آهن استخراج شده از نظر کانی شناسی : مگنتیت و هماتیت دو کانی مهم هستند که در تولید آهن و فولاد مورد استفاده قرار می گیرند. مگنتیت بخاطر خاصیت مغناطیسی که دارد از ارزش بالاتری نسبت به هماتیت برخوردار است . همچنین قیمت کانی مگنتیت از دیگر کانی ها بالاتر است.
 • میزان رطوبتی که در سنگ آهن وجود دارد : هر چقدر درصد رطوبت در سنگ آهن بالاتر باشد هزینه ها و زحمت مورد نیاز برای فرآوری کردن آن نیز بیشتر است. به همین دلیل هرچقدر رطوبت موجود در سنگ آهن بالاتر باشد از ارزش پایین تری برخوردار است و درنتیجه قیمت آن نیز پایین می آید.
 • ناخالصی های موجود در سنگ آهن : هر مقدار این ناخالصی ها بیشتر باشد قیمت سنگ آهن کاهش پیدا می کند.

قیمت گذاری سنگ آهن با توجه به پارامترهای گفته شده انجام می شود . می توان گفت دو محموله سنگ آهن با عیار50 اگر در پارامترهای گفته شده باهم تفاوت داشته باشند قیمت آن ها نیز متفاوت است.

فروش سنگ آهن عیار 50 به صورت تناژ

فروش سنگ آهن عیار 50 به صورت تناژ قیمت توزیع و فروش سنگ آهن عیار 50 نیز مانند هر کالای دیگری با ورود دلالان به این حوزه کمی نوسان دارد. با بالا رفتن تقاضا برای خرید این کالا و زیاد شدن فروشندگان باید دقت زیادی در موقع خرید داشت. زیرا بسیاری از دلالان با سواستفاده از خریداران سنگ آهن نا مرغوب و بی کیفیت را با نام سنگ آهن عیار 50 و با کیفیت به مشتریان می فروشند. پس بهتر است هنگام خرید تا حد ممکن از افراد معتبر و نامدار خرید کنید .

همچنین بسیاری از سایت های معتبر قیمت به روز و لحظه ای انواع سنگ آهن را اعلام می کنند . اما دقت کنید هنگام خرید کردن سنگ آهن با عیار پایین را به عنوان سنگ آهن با عیار 50 به شما نفروشند . اگر با این موارد مواجه شدید هم خرید نکنید و هم اینکه سعی کنید این موارد را به دستگاه های مربوطه اطلاع دهید تا از فعالیت آن ها جلوگیری شود.

اگر قصد فروش سنگ آهن با عیار 50 به صورت تناژ را دارید و به دنبال فروش عمده با نازلترین قیمت می گردید، پیشنهاد می شود که به افراد فعال در توزیع سنگ آهن عیار 50 مراجعه کنید. افرادی که در توزیع سنگ آهن فعالیت دارند می توانند بهترین گزینه برای شما باشند . اما راه دیگر فروش سنگ آهن عیار 50 به صورت تناژ ارسال و صادرات آن است . اگر بتوانید فعالیت خود را به صورت صادرات انجام دهید می توانید به سود بسیار خوبی دست یابید.

اما باید به این نکته توجه کنید که برای صادرات باید به خوبی پارامترهای تعیین کیفیت را رعایت کنید تا موفق شوید . اگر سنگ آهن شما از کیفیت خوبی برخوردار نباشد و مشکلاتی در این باره داشته باشد در همان ابتدای راه به بن بست می رسید و با شکست مواجه می شوید.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

1

 1. سلام و خسته نباشید درسته بخاطر میزان رطوبتی که در سنگ آهن وجود داره هر چقدر درصد رطوبت در سنگ آهن بالاتر باشه دیگه باید هم هزینه ها و زحمت مورد نیاز برای فرآوری کردن بیشتر بشه سپاس از این محصول سنگ آهن با عیار ۵۰ بینظیر

تماس با ما