لیست کارخانه ها و تولید کنندگان شمش فولادی در ایران

در لیست تولید کنندگان شمش فولادی در ایران، مجتمع فولاد خوزستان و کارخانه فولاد مبارکه اصفهان در صدر قرار دارند. این دو کارخانه تولید شمش فولاد، منبع تامین شمش مورد نیاز بسیاری از واحدها و کارخانه فولاد سازی دایر در کشورمان هستند. فولاد خوزستان تولیدکننده انواع شمش بلوم، یلت و اسلب صادراتی نیز می باشد.

کارخانه تولید شمش فولاد

وضعیت فولاد در ایران و تولید سالانه انواع مقاطع فولادی نظیر میلگرد و …، خوشبختانه با توجه به وجود معادن بزرگ آهن در بسیاری از مناطق و استان ها، خوب است. هم اکنون تعداد زیادی کارخانه فولاد در ایران مشغول فعالیت هستند. که شرکتهای بزرگی نظیر فولاد خوزستان و فولاد مبارکه منیع تامین شمش آهن مورد نیاز آنها هستند.

البته اخبار
بازار فولاد حاکی از توسعه صادرات محصولات میانی و نهایی فولاد است. در بین انواع
محصولات، شمش فولاد نیز جزء محصولات صادراتی است. از جمله صادرکنندگان بزرگ که خود
در لیست تولیدکنندگان فولاد ایران هستند، مجتمع فولاد خوزستان
را می توانیم نام ببریم.

شمش فولاد خوزستان

همانطور که بیان کردیم، مجتمع فولاد خوزستان جزء صدرنشینان در جدول لیست تولید کنندگان شمش فولادی در ایران، می باشد. این مجتمع تولیدی سالانه چندین میلیون تن انواع شمش بلوم، بیلت و اسلب فولادی تولید می کند.

قیمت روز شمش فولاد خوزستان

قیمت روز شمش فولاد خوزستان در بورس معیار قیمت گذاری برخی از محصولات میانی نظیر آهن اسفنجی می باشد. البته به دلیل حجم صادرات بالای شمش فولاد خوزستان تحت تاثیر قیمت جهانی شمش فولاد قرار دارد و متاثر از بازار جهانی تعیین می شود.

نوسانات اخیر قیمت فولاد در بازار جهانی، روند صعودی
قیمت شمش فولاد را در بازار ایران نیز منجر شد. همانطور که در جریان هستید، اتفاقا
اخیر در خصوص سد معدن شرکت واله برزیل سبب یک تیک صعودی در نمودار قیمت جهانی سنگ
آهن، متعاقبا قراضه آهن و لذا قیمت فولاد شد. این نوسان جهانی، تاثیر خود را در
قیمت شمش فولاد در بورس ایران همچنین در بازار آزاد ایران گذاشت.

قیمت جهانی شمش فولاد

قیمت جهانی شمش فولاد در شاخص جهانی هم اکنون که در 24 مارس 2019 قرار داریم، در سقف قیمتهای چند ماه اخیر قرار دارد. نوسان صعودی قیمت بیلت فولاد و قیمت اسلب فولادی علیرغم کاهش نسبی قیمت سنگ آهن طی هفته گذشته، همچنان ادامه دارد. قیمت جهانی سنگ آهن هفته قبل (سومین هفته مارس 2019) همانطور که در مقاله قبل ( فروش کنسانتره سنگ آهن مگنتیت – بار صادراتی – 30000 تن تحویل fob بندرعباس) اشاره کردیم به دلیل اتفاقات اخیر در برزیل، روند نزولی داشت.
آخرین تغییرات قیمت بیلت فولادی و قیمت اسلب فولادی برای fob دریای سیاه ( cis steel billet price) به ترتیب +0.2% و +1% در شاخص قیمت مجله متال بولتن اعلام شده است. هم اکنون قیمت هر تن بیلت فولادی cis برابر 456$/t و قیمت اسلب فولادی نیز 495-505$/t است.

انواع بیلت فولادی

انواع
بیلت فولادی و اسلب فولادی موجود شرکت آهن و فولاد سیمرغ را می توانید از این فایل
دانلود نمایید. محصولات هم قابل عرضه در حجم های پایین جهت مصارف کارخانه های
داخلی می باشد و هم جهت صادرات در تناژ بالا قابل تحویل fob بنادر بندعباس،
چابهار، امام و انزلی است.

slab & billet catalog – Simurgh iron company

Download

دانلود کاتالوگ بیلت فولادی شرکت آهن و فولاد سیمرغ

یکی از مهم ترین تولیدکنندگان شمش فولاد در کشور ذوب آهن اصفهان می باشد که کیفیت فوق العاده بالای محصولاتش باعث شده تا به کشورهای مختلفی در دنیا صادر گردد و سودآوری زیادی برای کشور ما به همراه داشته است.

همچنین فولاد مبارکه اصفهان توان تولید ۱۳ میلیون تن در سال را دارد که درجه یک و خالص است می تواند حجم بسیار زیادی محصول را در اختیار متقاضیان در سراسر نقاط دنیا قرار دارد.

از دیگر کارخانه‌های تولید فولاد در کشور کارخانه فولاد خوزستان می باشد که ظرفیت تولید سالانه بسیار زیادب دارد که به ۳۸ میلیون تن فولاد می رسد و به عنوان دومین قطب تولید فولاد خام کشور محصولاتی همچون اسلوب، بلوم، بلیت را تولید می‌کند و به کشورهای دیگر صادر می نماید.

فولاد خراسان نیز به خاطر برخورداری از معادن بسیار بزرگ سنگ‌ آهن و گاز طبیعی توانست واحد های بسیار زیادی تشکیل دهد و محصولاتی از جمله میلگرد را تولید کند.

لیست کارخانه ها و تولید کنندگان شمش فولادی در ایران

معرفی کامل شمش فولادی

معرفی کامل شمش فولادی شمش فولاد چیست؟

یکی از محصولات نور می باشد که برمیگردم به صورت بیلت یا بولم تولید می‌ شود این محصول در سراسر دنیا به روش سی سی ام تهیه می گردد که معمولاً به صورت دایره ای شکل، مربعی شکل و یا بیضوی وجود دارد و برای تولید موارد بسیار زیادی همچون سیم و میلگرد به کار گرفته می‌ شود.

شمش‌های در حالت بلوم معمولاً مربعی هستند و در ابعاد مختلفی جهت تهیه انواع تیرآهن نبشی و قوطی و غیره به کار گرفته می‌ شوند.

شمش های فولادی انواع مختلفی دارند که می‌توانیم به شمش سی‌ سی اشاره کنیم که معمولاً از سیستیم نورد تهیه می‌شود و به آن ۳۰cm یا بلیط گفته می‌شود.

یکی دیکر از انواع شمش شمش فابریک نام دارد که این محصول سایزبندی گوناگونی دارد و معمولاً در سایزهای بالاتری تولید می‌ شود که به آن شمش فابریک گفته می شود.

دسته سوم شمش بلوم سربریده شده تهیه می گردد سایز بندی آنها معمولاً بیشتر از ۱۵۰ است.

مهمترین کاربرد شمش فولادی در حوزه صنعت

مهمترین کاربرد شمش فولادی در حوزه صنعت می‌توان گفت که شمش‌های فولادی یکی از پرکاربردترین مواد و مصالح ساختمانی می باشند به طوری که در تولید انواع پروفیل های مثل میلگرد مفتول سپس لوله‌ها ناودونی ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

خروجی این محصول از کارخانه ها معمولاً به شکل قطعات مستطیل شکل می باشد که طول دو متری دارد و سطح مقطع آنها ذوزنقه ای شکل است که به همین جهت آنها را مهمترین مقاطع فولادی نام گذاری می کنند که کاربرد فرد زیادی در صنعت دارند به طوری که در صورت نبودن این محصول بسیاری از ساخت و پرداخت های صنعتی عیر ممکن می‌ شود.

شمش ها معمولاً از نظر ساختار و نوع گرید با هم بسیار متفاوت هستند به طوری که شامل ساختارهای مختلف شیمیایی و فیزیکی هستند که با گریدهای مختلفی در بازار وجود دارند که معمولاً استانداردهای روز و استانداردهای آلمان را دارا هستند.

یکی از مهمترین دلایلی که منجر شده تا کاربرد شمش فولادی در صنعت به شدت بالا برود خاصیت انعطاف پذیری این محصول می باشد که قابلیت شکل پذیری آن را بالا برده است.

همینطور می توان گفت که کشش خمش و خواص مکانیکی این محصول کاربردهای آن را دو چندان کرده و باعث شده تا تنوع بسیار زیادی متناسب با محل و صنعت مورد استفاده انتخاب شود

آیا میدانید نحوه تولید شمش فولادی چگونه است؟

آیا میدانید نحوه تولید شمش فولادی چگونه است؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید تولید شمش فولادی پر کاربرد در صنعت چگونه تهیه است؟

شمش فولاد ابتدا از معادن سنگ آهن با روش های مختلفی که شامل کوره بلند احیا مستقیم کوره تونلی تولید و ساخته می‌ شود.

روشی که معمولاً در کشور ما رایج است و مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا با استفاده از سوخت گاز طبیعی در کوره های احیا انجام می‌گردد که خروجی حاصل از این کوره معمولاً آهن اسفنجی می باشد که هریک قابل استفاده‌ای دارد که برای تهیه انواع آهن قراضه ها استفاده می گردد و وارد کوره قوس الکتریکی قرار می گیرد تا بتواند ذوب شود و با استفاده از عملیات‌های مختلفی همچون دمیدن اکسیژن نمونه‌ گیری همگن سازی طراحی تهیه فولاد آماده شود

بعد از اینکه یک فولاد مذابی که تمام آنالیز های لازم را به انجام داده به دست آمد آن را به کمک پاتیل های مختلفی وارد بخش ریخته گری می کند و درون قالب های مسی در ابعاد و اندازه های متنوع ریخته و با ریختن آب خنک بر روی آن شمش‌های منجمد تهیه و تولید می‌ شود.

لازم به ذکر است که در روش کوره تو میری برای ذوب کردن فولاد از ماده‌ای به نام کربن استفاده می شود که به نسبت روش های گفته شده بسیار جدید و مدرنی باشد و به خاطر کمبود امکانات کمتر از این روش استفاده می‌ شود.

شمش های فولاد متناسب با میزان کربنی که درون آنها وجود دارد و به راحتی تقسیم‌ بندی می‌شود.

شمش فولاد اس پی ۳ انعطاف پذیری بالایی دارد و در صنایع اینکه از انعطاف و کشش و بیشتری نیازمند می باشد استفاده شده و با قیمت بیشتری نیز عرضه می گردد

شمش اس پی ۵ نیز انعطاف‌پذیر و مقاومت کمتری نسبت به قبل دارد و قیمت پایین تری نیز عرضه می شود

قیمت به روز شمش فولادی تولید کارخانجات

قیمت به روز شمش فولادی تولید کارخانجات همان طور که‌‌میدانید شمش فولاد ماده اصلی و اولیه برای تولید مقاطع فولادی می باشد با کیفیت های مختلف و‌گرید های متفاوت اندازه‌های گوناگون در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد که متناسب با فرآورده که قرار است تهیه شود انتخاب و خریداری می گردد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت شمش فولادی می تواند طول آن، کارخانه و محل تحویل، نوسانات نرخ ارز و غیره باشد.

قیمت روز شمش فولاد متناسب با کارخانه تولید شده و به صورت شاخه ای در این سایت درج شده است که شما می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین اقدام کنید و با دریافت راهنمایی های خرید و مشاوره محصولات مشاهده قیمت روز نرخ شمش فولادی متناسب با نیاز خود خریداری کنید.

هر چقدر که این محصول از مواد اولیه مرغوب و درجه یک استفاده شده باشد و تمام نکات استانداردی و تست کیفیت انجام شده باشد هم محصول که به دست می‌ آید کیفیت فوق العاده بالایی دارد و متناسب با آن قیمت نهایی محصول نیز بالا خواهد رفت در صنعت نیز برای ایجاد نتیجه دلخواه معمولا از بالا ترین کیفیت و مواد اولیه درجه ۱ استفاده می شود تا محصول نهایی کاربرد بالایی داشته باشد

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم لیلا نعمت زاده

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 02147623014

phone icon شماره تماس: 04133660491

phone icon شماره تماس: 09120169267

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ(اسکایپ): کلیک کنید

instagram icon اینستاگرام: simurgh_steel_company@

email icon ایمیل: info@simurghsteelco.com

email icon ایمیل: ironore110@gmail.com

instagram icon فیسبوک: ironore110@

instagram icon لینکدین: simurgh-iron-and-steel-company-a68295180@

instagram icon توییتر: CoSimurgh@

4

  1. سلام و خدا قوت دیگه هممون هم ارزش فولاد و هم آهن رو میدونیم، در صنایع مختلف و خانه‌سازی کاربرد جدی داره و بودنش برای کشور یه جورایی قدرت به حساب میاد، ان‌شاالله که موفق و پیروز باشید

  2. سلام، من خیلی از فولاد آهن قیمت ها اطلاعی ندارم،اما تا جایی ک سراع دارم، قیمت این سایت واقعا عالیه

  3. واقعا ازقیمت هاتون تعجب کردم!
    باارزوی موفقیت وخسته نباشید برای شما وهمکارانتون

  4. سلام خیلی خوبه که محصول شمش فولادی ساخت داخل داریم و قیمت خوبی در مقایسه با نمونه خارجی داره مطمعنا کسانی که به این محصولات نیازمند هستند شرایط بهتری نسبت به قبل را دارند.

تماس با ما